Aby zapewnić poprawne działanie i wyświetlanie tej strony Twoja przeglądarka musi zezwalać na wykonywanie skryptów JavaScript!

Wyjazd na zimowy obóz do Rycerki - informacje dla uczestników
[ dodano:  poniedziałek, 4 lutego 2019 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Już 17.02 wyjeżdżamy na obóz zimowy! Zbiórka o 9.45 pod Szkołą Społeczną. Czeka nas dużo atrakcji, więc aby wszyscy mogli z nich w pełni skorzystać na obóz mogą jechać tylko Dzieci zdrowe. Jeśli Dziecko ma temperaturę, kaszle lub źle się czuje prosimy dowieźć Dziecko na obóz kiedy będzie zdrowe.

Powrót z obozu w sobotę 23.02 ok. 18.00

Na obóz należy spakować :

- kimono, pas

- ręcznik (najlepiej mały i duży), kosmetyki (pasta i szczotka do zębów, mydło, grzebien, krem na mróz)

- klapki

- kurtkę nieprzemakalną (najlepiej 2),

- spodnie na śnieg (ocieplane, nieprzemakalne) lub kombinezon - najlepiej 2 pary. Jeśli ktoś nie posiada spodni nieprzemakalnych trzeba spakować kilka dodatkowych par spodni i rajstopy/kalesony - codziennie będziemy na śniegu 2-3 razy, Dziecko za każdym razem MUSI mieć suche ubranie

- czapka, szalik, rękawiczki - 2 zestawy 

- buty na śnieg - 2 pary

- lekarstwa, które działają na Dziecko i można mu je podać w razie złego samopoczucia (opisane leki dajemy instruktorom) 

- liść do zjeżdżania, sanki itp

- koszulki i bielizna na każdy dzień, dodatkowe pary skarpet 

- latarka 

- gry planszowe itp. 

 

Na obóz NIE zabieramy - gier elektronicznych (PSP, gameboy itp), napojów gazowanych, chipsów 

W Rycerce jest tylko jeden sklep, a wszystkie atrakcje są wliczone w cenę obozu - kieszonkowe, które dadzą Państwo Dziecku może zostać wydane tylko na słodycze - nie ma potrzeby dawania Dziecku wysokiego kieszonkowego. 

Oboz rozpoczynamy obiadem, dlatego nie ma potrzeby dawania Dzieciom prowiantu na drogę - podróż trwa 2 godziny.

Dzieci na obozie mają dużo atrakcji - jeśli nie dzwonią codziennie proszę się nie martwić - opiekunowie mają numery telefonów do Rodziców i w razie potrzeby będą się kontaktować.

 
Zebranie dla Rodziców kandydatów do kadry wojewódzkiej
[ dodano:  sobota, 2 lutego 2019 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

We wtorek 5.02 o godzinie 19.15 w Szkole Społecznej odbędzie się zebranie dla Rodziców kandydatów do kadry wojewódzkiej (roczniki 2007-2002). Na zebraniu zostaną omówione wszystkie warunki uczestnictwa w kadrze wojewódzkiej, obowiązki oraz przywileje. Rodzice będą musieli podpisać stosowne dokumenty, dlatego obecność przynajmniej jednego opiekuna prawnego Dziecka jest konieczna. W przypadku nieobecności Rodzica nie będziemy mogli powołać Dziecka do kadry wojewódzkiej. 

Na zebranie należy przynieść dokument z numerem PESEL Dziecka, paszport PZKT, w miarę możliwości prosimy również o przyniesienie wypełnionego już oświadczenia (RODO oświadczenie zawodnika niepełnoletniego - do pobrania tutaj. Dla jednego zawodnika wystarczy wypisać jedno oświadczenie - dodatkowymi można się podzielić :) )

Zawodnicy z rocznika 2007 dodatkowo ksero badań lekarskich (wystarczy odpowiednia strona z paszportu) oraz wypełniony wniosek o licencję zawodnika - do pobrania tutaj

Do oświadczenia wpisujemy klub: MUKS Bytom oraz sport: karate tradycyjne

Proponowane osoby do kadry wojewódzkiej :

 • Dawid Gryzik 
 • Dawid Soliński
 • Marta Pinkawa 
 • Wojciech Całka 
 • Kacper Kil
 • Mateusz Osypanka 
 • Maja Bukowska 
 • Wiktoria Gryzik 
 • Dawid Janta 
 • Cezary Palimąka 
 • Dawid Standera 
 • Kacper Pogoda 
 • Aleksander Kil 
 • Lena Krzyżanowska 
 • Patryk Musiał 
 • Łukasz Ryndziewicz 
 • Kajetan Prysak wyrobienie paszportów PZKT dla nowych członków Klubu
[ dodano:  poniedziałek, 21 stycznia 2019 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Osoby, które niedawno dołączyły do naszego Klubu i nie mają jeszcze paszportu PZKT (książeczka karateki - wpisuje się do niej zdobyte stopnie, uczestnictwo w zawodach oraz badania lekarskie) mogą ją sobie wyrobić w najbliższym czasie.

Do wyrobienia paszportu potrzebne jest zdjęcie (legitymacyjne) podpisane - imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania. Paszport jest bezpłatny dla posiadaczy licencji Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (40 zł/ za rok)

Na zdjęcia czekamy do końca stycznia - prosimy o dotrzymanie terminu, inaczej opóźnia się dostawa wszystkich paszportów.
badania lekarskie - 23.01
[ dodano:  piątek, 11 stycznia 2019 przez:  Maria Sowa ]
Informacje


Przypominamy również, że dodatkowy, ostatni już, termin badań lekarskich będzie 23.01 (środa) w Centrum Bytomia (SP 4, ul. Chrobrego 9), od godziny 16.15 (do ok. 17.00 - prosimy o punktualność)

Na badania przynosimy WYNIKI badań: krwi, moczu, EKG, zabieramy również paszport PZKT (osoby, które posiadają)
zapisy na obóz letni w Sianożętach
[ dodano:  środa, 9 stycznia 2019 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W roku koniec wakacji spędzimy na rodzinnym obozie w Sianożętach! :D 

Zapraszamy karateków (od 3 klasy), karateków z Rodzicami (, niezależnie od wieku Dziecka, a także osoby nietrenujące. Dla każdego codziennie będą zajęcia w odpowiednich grupach - również dla Rodziców! 

Sianożęty są niewielką nadmorską miejscowością turystyczną, chętnie odwiedzaną przez miłośników pięknych, piaszczystych plaż. Położenie tuż obok Ustronia Morskiego i ok. 12 km od Kołobrzegu daje możliwość skorzystania z atrakcji większych miejscowości a jednocześnie spokojnego wypoczynku. Specyficzny mikroklimat charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem i najwyższą na polskim wybrzeżu zawartością leczniczego, morskiego aerozolu i jodu w powietrzu. Dzięki oddaleniu od większych miast i zakładów przemysłowych, powietrze jest tutaj wyjątkowo czyste. Pas wybrzeża na terenie miejscowości i w okolicy włączony został do obszaru chronionego krajobrazu „Koszaliński Pas Nadmorski”.

Obóz odbędzie się w terminie 21.08-01.09 

Istnieje możliwość dojazdu na obóz we własnym zakresie, dla osób które zapiszą się do końca lutego - zniżka. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zapisu i wpłaty 1 raty.

Oferujemy:

- noclegi w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami w OW Neptun w Sianożętach

- całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) z możliwością zamówienia odpowiedniej diety, bezpłatny dostęp do wody źródlanej

- całodzienna opieka pedagogiczna i pielęgniarsko-lekarska

- codziennie treningi karate, zajęcia rekreacyjne dla osób niećwiczących

-wycieczki rowerowe

- gry i zabawy na plaży i nie tylko

- inhalacje jodowe, dyskoteki

- ognisko z pieczeniem kiełbasek

- możliwość zdawania egzaminu na stopnie kyu

- pamiątka dla każdego uczestnika

- transport Bytom-Sienożęty-Bytom

 

Szczegóły u instruktorów, zapraszamy! :)
Egzaminy 02.2019- terminy i informacje
[ dodano:  poniedziałek, 7 stycznia 2019 przez:  Maria Sowa ]
Egzaminy

W związku ze zbliżającymi się egzaminami na stopnie uczniowskie przypominamy wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie.

Każdy zdający MUSI mieć wykupioną INDYWIDUALNĄ LICENCJĘ CZŁONKOWSKĄ PZKT NA ROK 2019 (ważna 12 miesięcy, jeśli ktoś opłacał licencję np. w czerwcu 2018 to jeszcze jest aktualna)

(Licencja w wysokości 40 zł/ osobę/ rok obowiązuje każdego ćwiczącego karate. Posiadanie opłaconej licencji jest obowiązkowe dla osób, które chcą brać czynny udział w życiu PZKT - zdawać egzaminy na stopnie, startować w zawodach pod patronatem PZKT lub brać udział w seminariach przez PZKT organizowanych. - opłatę z odpowiednim wyprzedzeniem uiszczamy u instruktora, można również licencję opłacić samodzielnie - wtedy KONIECZNIE potwierdzenie wpłaty przynosimy do instruktora, jak opłacić licencję samemu można znaleźć tutaj. Nasz klub nazywa się "MUKS Bytom" i taką nazwę należy wpisać w tytule przelewu oprócz imienia i nazwiska i daty urodzenia)

 

Na egzamin należy zapisać się z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem! 

Wraz z opłatą należy oddać wydrukowaną i wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą znajdziecie tutaj.

Koszt egzaminu- 80zł.

Na egzaminy zapraszamy również Rodziców - na pewno chętnie obejrzą Państwo, jakie postępy robią Wasze pociechy, a dla najmłodszych będzie to duże wsparcie w tym stresującym momencie. Jednocześnie prosimy, ale nie robić zdjęć ani filmików podczas egzaminów, ponieważ obiektywy rozpraszają Dzieci, a nawet starszych. W dniu egzaminu NIE odbywa się normalny trening. Osoby, które nie zdają egzaminu zapraszamy w ten dzień do oglądania kolegów. Nie ma znaczenia w którym miejscu Dziecko podchodzi do egzaminu - można wybrać sobie dowolne miejsce, prosimy jednak o informację przy zapisie na egzamin, żeby wpisać Dziecko na odpowiedni protokół egzaminacyjny.

 

TERMINY:

poniedziałek 4.02 - Tarnowskie Góry SP 10 godz. 17.30

wtorek 5.02 - Szombierki Szkoła Społeczna od 16.00

środa 6.02 - Bytom- Łagiewniki SP 28 godz. 17.45

czwartek 7.02 - Bytom Centrum SP 4 godz. 16.00

piątek 8.02 - Bytom Centrum SP 46 godz. 16.30

 

 

Przypominamy również o obowiązujących testach sprawnościowych. 

 

W ramach przygotowań do  egzaminów proponujemy obejrzeć kata w wykonaniu najlepszych z naszego klubu:

Do egzaminu na 8 kyu (żółty pas) kata heian shodan w wykonaniu Mateusza Osypanki - brązowego medalisty Pucharu Europy Dzieci.

Do egzaminu na 7 kyu (pomarańczowy pas) kata heian nidan w wykonaniu multimedalisty Pucharu Polski Dzieci Dawida Gryzika

Do egzaminu na 6 kyu (zielony pas) kata heian sandan w wykonaniu zdobywcy Pucharu Polski Dzieci Michała Józafa

 Do egzaminu na 5 kyu (niebieski pas) kata heian yondan w wykonaniu zwycięzcy MMM 2015 Dawida Gryzika

Do egzaminu na 4 kyu (niebieski pas) kata heian godan w wykonaniu Mistrza Świata w kata Michała Kłoska

Do egzaminu na 3 kyu (brązowy pas) kata bassai-dai w wykonaniu D.Gryzika oraz Jana Miodka lub Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 kyu (brązowy pas) kata kanku-dai w wykonaniu  Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 dan (czarny pas)  polecamy kata empi w wykonaniu Mistrzyni Świata Anny Kuśnierz

 

 

Więcej wykonań kata znajdziecie na naszym kanale na Youtube