Aby zapewnić poprawne działanie i wyświetlanie tej strony Twoja przeglądarka musi zezwalać na wykonywanie skryptów JavaScript!

zapraszamy na obozy letnie 2018
[ dodano:  środa, 14 lutego 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po raz kolejny zachęcamy do aktywnego wypoczynku z karate w te wakacje. Obóz to świetna okazja aby poznać kolegów z Klubu z innych sekcji, wypocząć aktywnie na świeżym powietrzu, poznać nowe aktywności (strzelanie z łuku, gra w baseball, nocne podchody itp.), a także ogromna dawka treningów. Na obozy zapraszamy Dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej, lub młodszych wraz z Rodzicami, a dorosłych i młodzież zapraszamy na obóz do Władysławowa. 

Do wyboru 2 obozy:

  • 24-30.06  Rycerka Górna - obóz letni dla dzieci i młodzieży (I turnus - kadry klubu i zaawansowani)
  • 30.06-6.07, Rycerka Górnaobóz letni dla dzieci (II turnus - młodsi i początkujący)
  • 20-30.08  zapraszamy młodzież i dorosłych, a także rodziców razem z młodszymi dziećmi i osoby, które chciałyby rozpocząć treningi

W ramach obozu  zapewniamy:

  • przejazd autokarem (tylko do Rycerki)
  • noclegi w pokojach 2-5 osobowych
  • pyszne, domowe jedzenie 3x dziennie (we Władysławowie śniadania + obiadokolacje)
  • treningi 2x dziennie 
  • atrakcje na dworze
  • ognisko w Rycerce lub grillowanie we Władysławowie
  • projekcje filmów
  • turnieje karate i inne
  • możliwość zdawania egzaminu
  • opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie

ZAPRASZAMY!


Zapisy wraz z wpłatą zadatku (100 zł) oraz więcej informacji bezpośrednio u instruktorów do końca marca.

 Przy zapisie na obóz prosimy o oddanie wypełnionej karty obozowej (dotyczy to szczególnie osób, które jadą z nami na obóz po raz pierwszy)

karta obozowa Rycerka

karta obozowa Władysławowo

UWAGA: II turnus obozu w Rycerce odbędzie się pod warunkiem zapisania się do końca marca odpowiedniej liczby uczestników, w przypadku braku odpowiedniej ilości uczestników osoby zapisane jako pierwsze zostaną przepisane na pierwszy turnus, aż do skończenia miejsc.




Egzaminy 01.2018 - terminy i informacje
[ dodano:  środa, 24 stycznia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Egzaminy

W związku ze zbliżającymi się egzaminami na stopnie uczniowskie przypominamy wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie.

Każdy zdający MUSI mieć wykupioną INDYWIDUALNĄ LICENCJĘ CZŁONKOWSKĄ PZKT NA ROK 2018 (ważna 12 miesięcy, jeśli ktoś opłacał licencję np. w czerwcu 2017 to jeszcze jest aktualna)

(Licencja w wysokości 40 zł/ osobę/ rok obowiązuje każdego ćwiczącego karate. Posiadanie opłaconej licencji jest obowiązkowe dla osób, które chcą brać czynny udział w życiu PZKT - zdawać egzaminy na stopnie, startować w zawodach pod patronatem PZKT lub brać udział w seminariach przez PZKT organizowanych. - opłatę z odpowiednim wyprzedzeniem uiszczamy u instruktora)

 

Na egzamin należy zapisać się z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem! 

Wraz z opłatą należy oddać wydrukowaną i wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą znajdziecie tutaj.

Koszt egzaminu- 80zł.

Na egzaminy zapraszamy również Rodziców - na pewno chętnie obejrzą Państwo, jakie postępy robią Wasze pociechy, a dla najmłodszych będzie to duże wsparcie w tym stresującym momencie. Jednocześnie prosimy, ale nie robić zdjęć ani filmików podczas egzaminów, ponieważ obiektywy rozpraszają Dzieci, a nawet starszych. Jedną, oficjalną fotorelację z egzaminu umieścimy na stronie.

Tym razem postanowiliśmy zorganizować wspólne egzaminy dla sekcji w danej dzielnicy, żeby karatecy mogli poznać kolegów z Klubu z innych sekcji, a także porównać swój poziom:

Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w egzaminie w swojej sekcji może przyjść do innej

  • CENTRUM - środa 24.01 godz 16.00 SP 4 (Chrobrego 9)
  • Tarnowskie Góry czwartek 25.01 godz. 18.00 
  • SP 46 - Piątek 26.01 godz. 15.30
  • SZOMBIERKI - Piątek 26.01 godz. 17.00 (Szkoła społeczna) 
  • Bielsko - Biała poniedziałek 22.01 
  • Łagiewniki (SP 28) - poniedziałek 19.02 w ramach treningu 17.45
Dokładne adresy szkół znajdują się w zakładce "treningi"

Przypominamy również o obowiązujących testach sprawnościowych. 

 

W ramach przygotowań do  egzaminów proponujemy obejrzeć kata w wykonaniu najlepszych z naszego klubu:

Do egzaminu na 8 kyu (żółty pas) kata heian shodan w wykonaniu Mateusza Osypanki - brązowego medalisty Pucharu Europy Dzieci.

Do egzaminu na 7 kyu (pomarańczowy pas) kata heian nidan w wykonaniu multimedalisty Pucharu Polski Dzieci Dawida Gryzika

Do egzaminu na 6 kyu (zielony pas) kata heian sandan w wykonaniu zdobywcy Pucharu Polski Dzieci Michała Józafa

 Do egzaminu na 5 kyu (niebieski pas) kata heian yondan w wykonaniu zwycięzcy MMM 2015 Dawida Gryzika

Do egzaminu na 4 kyu (niebieski pas) kata heian godan w wykonaniu Mistrza Świata w kata Michała Kłoska

Do egzaminu na 3 kyu (brązowy pas) kata bassai-dai w wykonaniu D.Gryzika oraz Jana Miodka lub Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 kyu (brązowy pas) kata kanku-dai w wykonaniu  Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 dan (czarny pas)  polecamy kata empi w wykonaniu Mistrzyni Świata Anny Kuśnierz

 

 

Więcej wykonań kata znajdziecie na naszym kanale na Youtube 




Śląska Liga Karate 2017 - podsumowanie i wyniki
[ dodano:  sobota, 6 stycznia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po trzech turniejach znamy już zwycięzców Śląskiej Ligi Karate w roku 2017 :D Punktowaliśmy miejsca medalowe oraz udział w turniejach. Po podliczeniu wszystkich wyników ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

2010 i młodsi:

  1.  Oliwia Pogoda
  2.  Stanisław Mucha
  3.  Alicja Wolf
2009-2008
  1. Magdalena Różyło
  2. Weronika Recman (BKTK Keiko)
  3. Marta Franczyk
  1. Wojciech Wituła
  2. Michał Musiał
  3. Sebastian Aloszyn
2007-2006
  1. Wiktoria Gryzik
  2. Lena Krzyżanowska
  3. Kinga Ordon, Julia Knobloch (BKTK Keiko), Małgorzata Kaźmierczak (KKT Częstochowa)
  1. Dawid Janta
  2. Łukasz Ryndziewicz
  3. Adriano Antoniewicz
2004-2005
  1. Kinga Kleszcz (KKT Częstochowa)
  2. Emilia Franczyk
  3. Martyna Kuriata
  1. Wojciech Całka
  2. Giovanni Antoniewicz
  3. Kacper Kil
2001-2003
  1. Marta Pinkawa
  2. Nicole Buchatz
  3. Julia Bittner
  1. Dawid Gryzik
  2. Jakub Kancerek
  3. Bartłomiej Bielak
2000-1999
  1. Michał Kłosek
  2. Nikodem Ogoński (KKT Częstochowa)
  3. Jarosław Turlajew
seniorzy
  1. Maria Sowa
  2. Joanna Jurzak
  3. Anna Korzekwa
  1. Michał Sowa
  2. Robert Urbański (KKT Częstochowa)
  3. Grzegorz Jęsiek (UKS Ogrodzieniec)
Podsumowanie i rozdanie statuetek odbędzie się na pierwszym turnieju ŚLK w 2018 roku, która będzie naszą jubileuszową, 15. edycją, na którą już dzisiaj zapraszamy :D