Aby zapewnić poprawne działanie i wyświetlanie tej strony Twoja przeglądarka musi zezwalać na wykonywanie skryptów JavaScript!

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego
[ dodano:  poniedziałek, 21 maja 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W sobotę 28 kwietnia w Biłgoraju odbył się ostatni - finałowy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.
W tym roku  dwójka bytomian wywalczyła prawo startu w Lidze: Maria Sowa i jej brat Michał. Przed ostatnim turniejem debiutująca w zmaganiach ligowych Maria zajmowała w klasyfikacji generalnej 6 miejsce, a Michał po wygraniu 2 poprzednich turniejów prowadził wśród mężczyzn,  mając 3 punkty przewagi nad drugim Konradem Kardasem z Kluczborka.

W ostatnich zawodach Maria stoczyła pojedynki z między innymi Agnieszką Sajdutką - zeszłoroczną zdobywczynią Pucharu Świata i Klaudią Piórek - wielokrotną medalistką mistrzostwa świata i Europy juniorów i młodzieżowców. Maria zajęła  6 miejsce w turnieju,co w klasyfikacji generalnej dało jej siódma pozycję.  
Michał już w pierwszej walce zwycięsko zmierzył się z wiceliderem Ligi.  Później wygrywał kolejne rundy, by w finale spotkać się z Wiktorem Staszakiem z Niepołomic. Bytomianin zatriumfował po emocjonującej walce i tym samym zwyciężył w Lidzie, zapewniając sobie prawo reprezentowania Polski w tegorocznym Pucharze Europy w Karate TradycyjnymSukces pod Araratem
[ dodano:  poniedziałek, 21 maja 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W dniach 5-6 maja 2018 r. w Erywaniu w Armenii odbył się I Międzynarodowy Ararat Cup - turniej w tradycyjnym karate-do, w którym wzięło udział ponad 400 zawodników z 8 krajów: Armenii, Górskiego Karabachu, Iranu, Mołdawii, Izraela, Uzbekistanu, Polski i Rosji.

W skład reprezentacji Polski na turniej został powołany bytomianin Michał Sowa.
Pierwszego dnia zawodów rozgrywane były konkurencje drużynowe. Drużyna kumite, w której skład oprócz Michała wchodzili: Konrad Kardas, Mateusz Szelągowski i Witold Kwieciński po wyrównanych walkach dotarł do finału. Tam reprezentacja Polski zmierzyli się z gospodarzami. Ormianie postawili bardzo wysoko poprzeczkę, jednak ostatecznie to drużyna prowadzona przez Michała Sowę mogła się cieszyć ze złotego medalu.

Następnego dnia bytomianin startował w konkurencjach indywidualnych. Zdecydowanie najlepiej poszło mu w kumite (walce). Michał pokonywał po kolei mistrza Uzbekistanu, wicemistrza Armenii i mistrza Górskiego Karabachu. W finałowej walce zawodnik MUKS Bytom rywalizował z aktualnym mistrzem świata - Narkiem Iskandaryanem. Ormianin niesiony gorącym dopingiem kibiców odważnie i groźnie atakował, jednak to nastawiony na kontrataki Michał trafiał znacznie częściej i skuteczniej wygrywając przez punkty techniczne i zdobywając złoty medal. 
Silesia Cup 2018 - zapraszamy!
[ dodano:  środa, 16 maja 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Silesia Cup - Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego :)

Dokładamy wszelkich starań, żeby było to niezapomniane wydarzenie dla wszystkich - startujących, kibiców, a nawet sędziów. W zawodach mogą startować wszyscy zawodnicy - od przedszkolaków do seniorów w każdym stopniu zaawansowania, szczegóły w regulaminie. W zeszłych latach w zawodach startowało około pół tysiąca karateków z całej Polski, Czech i Ukrainy, w tym roku nie może zabraknąć tam również Ciebie :)

Na zgłoszenia naszych klubowiczów czekamy do PIĄTKU 18.05 włącznie, zapisy u instruktorów.

Regulamin tutaj

karta zgłoszenia dla Klubów tutaj

Startujemy w sobotę 26.05 o godzinie 12.00 w hala "Na skarpie" (ul. Modrzewskiego 5) - czekamy na Ciebie!

 

 
badania lekarza sportowego
[ dodano:  wtorek, 24 kwietnia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Przypominamy, że potwierdzenie zdolności do uprawiania sportu przez lekarza medycyny sportowej jest konieczne aby uczestniczyć w treningach w klubie. Aktualne badania są również konieczne dla osób, które startują w zawodach. Badania ważne są 6 miesięcy. Można załatwić je prywatnie lub podczas wizyty lekarza w Klubie. Na konsultację należy zabrać ze sobą aktualne wyniki podstawowych badań:

 • krwi (morfologia)
 • moczu
 • EKG spoczynkowe
 • aktualny wzrost oraz waga

 Szansa na skorzystanie z wygody konsultacji lekarza sportowego podczas treningu :

W Szombierkach (Skrajna 14)  wtorek 8.05 od 16.00 do ok 19.00

W środę 25.04 w SP 4 (Chrobrego 9) od ok. 16.30

Lekarz będzie konsultować do ostatniego karateki
zmiany w treningach w najbliższym czasie
[ dodano:  poniedziałek, 23 kwietnia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W dniach 30.04-4.05 (długi weekend) regularne treningi w sekcjach NIE będą się odbywać.

Naszych zawodników i instruktorów czeka w tym czasie mnóstwo wyzwań:
-finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego (Biłgoraj)
-Ararat Cup (Armenia)
-zgrupowanie kadry narodowej juniorów (Biłgoraj)
-zgrupowanie kadry wojewódzkiej juniorów i młodzików (Rycerka Górna)
-puchar Dojo Stara Wieś (Stara Wieś)

Dodatkowo:

Dla sekcji SP 44 nie odbędzie się trening 11.05, a w piątek 18.05 w ramach treningu odbędą się pokazy na festynie szkolnym

Dla sekcji w Szkole Społecznej trening o godzinie 16.00 nie odbędzie 27.04 i 11.05 (treningi o 17.10 i 18.30 będą)

Przypominamy o badaniach lekarza sportowego szczegóły tutaj
Valachia Cup 2018 - relacja
[ dodano:  niedziela, 22 kwietnia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Bardzo dobrze poradzili sobie nasi zawodnicy podczas rozgrywanych 21 kwietnia w czeskim Vsetinie zawodów "Valachia Cup". W zawodach startowało 350 zawodników z całej Republiki Czeskiej, w tym wielu medalistów mistrzostw Czech, Europy i świata, Polski, Ukrainy i Słowacji. Dla wszystkich był to świetny trening, ze względu na system pełnych repasaży, który dał każdemu druga szansę na poprawienie swojego występu. Młodzicy młodsi i starsi mogli dodatkowo zmierzyć się w kumite, a także w kata drużynowym, co było świetnym przetarciem się przed Pucharem lub Mistrzostwami Polski.
Bytomianie stawali na podium łącznie 30 razy z czego 15 razy na najwyższym stopniu pudła. Najwięcej, bo aż 3 złote medale zdobył Dawid Gryzik, który triumfował w kata i kumite juniorów a także, razem z Jakubem Kancerkiem i Wojciechem Całką, w kata drużynowym. Dwa złote medale indywidualne zdobyli również: Maria Sowa w kategorii seniorek oraz jej brat Michał Sowa w kategorii seniorów. 
Świetnie spisał się Jakub Kancerek, który do złotego medalu w drużynie dorzucił jeszcze złoto indywidualnie w kata oraz srebro w kumite (w kategorii juniorów młodszych). Złote krążki w kategorii juniorów młodszych zdobyli w kata również Marta Pinkawa oraz wśród niebieskich pasów Dominik Lubos.
Wśród młodzików złoto świętować mogli Dawid Janta i Giovanni Antoniewicz, którzy zwyciężyli w kategorii niebieski pasów  kata  oraz kumite.
W kumite  młodzików młodszych zwyciężył Kacper Pogoda, którego młodsza siostra Oliwia w finale pokonała swoją bliźniaczkę Natalię i wywalczyła złoto wśród pomarańczowych pasów z roczników 2009 - 2010. W kategorii przedszkolaków nie miała sobie równych Alicja Wolf i to ona zdobyła złoty medal na zawodach.
Nasze pozostałe medale:
Srebro:
Wojciech Całka w kata juniorów młodszych
Jakub Kancerek w kumite juniorów młodszych 
Martyna Kuriata w kata juniorek młodszych do pomarańczowego pasa
Natalia Pogoda w kata dziewczynek z roczników 2009 - 2010
Aleksander Kil w kumite młodzików młodszych
Brąz:
Kacper Kil w kumite juniorów młodszych
Kacper Kil w kata juniorów młodszych 
Dominik Lubos w kumite juniorów młodszych
Magda Różyło w kata młodziczek młodszych z pomarańczowymi pasami
Łukasz Ryndziewicz  w kata młodzików młodszych z pomarańczowymi pasami
Dawid Janta, Adriano Antoniewicz i Kacper Pogoda w kata drużynowym młodzików

Czwarte miejsca:
Adriano Antoniewicz w kata młodzików młodszych 
Filip Gil w kata chłopców z roczników 2009-2010
Oliwia Pogoda, Natalia Pogoda i Kinga Ordon w kata drużynowym dziewczynek

 

Oprócz medalistów barw MUKS bronili: Amelia Krzymińska, Antonia Fogiel, Liliana Misiura, Hanna Wolf, Jakub Hareńczyk, Paweł Wieczorek, Przemysław Kochut, Sebastian Aloszyn, Wojciech Wituła, Andrzej Przeklasa, Kajetan Prysak, Filip Barwiński, Dominika Morawiec, Lilianna Kusek, Marta Kończak, Lena Krzyżanowska, Weronika Kurzepa, Oliwia Wiśniewska, Bartosz Gliński, Oskar Otlik, Mateusz Osypanka i Wiktoria Gryzik

Wszystkim startującym gratulujemy :)

Zdjęcia tutaj
Dodatkowy egzamin - 24.04
[ dodano:  wtorek, 10 kwietnia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

24.04 odbędzie się dodatkowy egzamin na stopnie kyu (dla osób, które nie zdawały egzaminu w lutym, lub dla starszych, którzy są przygotowani do kolejnego egzaminu) 

Zapisać się można do wtorku 17.04 włącznie (trzeba oddać kartę zgłoszeniową, mieć opłacony egzamin i licencję PZKT) 

Egzamin odbędzie się 24.04 w szkole społecznej (ul.Skrajna 14) o godzinie 18.30 
sensei Michał Sowa zdobywcą Pucharu Świata
[ dodano:  piątek, 30 marca 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje
24-25 marca w Belgradzie (Serbia) toczyły się dwa turnieje karate fudokan: 1st World Club Open Cup oraz International Individual Karate Cup Red Star – Brothers Jorga. W obydwu zawodach startowała 24-osobowa reprezentacja Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, w tym nasz klubowy sensei Michał Sowa.
Michał startował w konkurencji kumite drużynowe w Pucharze Świata gdzie wraz z kolegami z drużyny (D.Tomasik, K.Kardas, D.Rojowski) zdobył złoty medal.  Michał zaprezentował bardzo dobry poziom wszystkie swoje pojedynki wygrając przed czasem (zdobywając ippon).
W Turnieju swoje reprezentację wystawili między innymi: Serbia, Rumunia, Włochy, Słowenia, Czechy, Indie, Rosja i inne kraje.Śląska Liga Karate 2018 - I turniej w Bytomiu relacja
[ dodano:  poniedziałek, 26 marca 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

24.03 w Bytomiu rozpoczęliśmy kolejną, już piętnastą edycję Śląskiej Ligi Karate. W pierwszym turnieju na starcie stanęło 120 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych i pasowych, aby rywalizować w konkurencji kata i kumite. Zawody odbywały się w systemie każdy z każdym, więc walk było sporo - zawodnicy mogli wyciągać wnioski ze swoich występów i od razu poprawić się w kolejnej walce. 

Na starcie nie zabrakło przedstawicieli z żadnego ze Śląskich Klubów i sekcji:

 • KKT Częstochowa
 • Beskidzki KTK Keiko
 • UKS Ogrodzeniec
 • AZS UŚ Katowice
 • MUKS Bytom
 • Tarnowskie Góry
Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco (ilość medali/złotych)
MUKS Bytom  70 24
BKKT Keiko 11 1
UKS Ogrodzieniec 8 1
KKT Częstochowa 6 1
Wyniki można zobaczyć tutaj
Żeby zobaczyć zdjęcia zapraszamy na naszego facebooka 
Kolejny turniej liczący się do klasyfikacji Śląskiej Ligi Karate 2018 to Silesia Cup - Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego, które odbędą się 26.05 w Bytomiu! Wratislavia Cup 2018 - relacja
[ dodano:  środa, 21 marca 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

10.03 we Wrocławiu, odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja międzynarodowego turnieju Wratislavia Cup. Podobnie jak na 9 poprzednich i na tej nie zabrakło naszych zawodników :) na turnieju startowało 410 zawodników z całej Polski, Litwy, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, w tym nasza dwudziestka. Medali zdobyliśmy dziewięć.

Złoto wywalczyła Magda Różyło, srebro zdobyli Staś Mucha, Aleksander Kil, sensei Kuba Kancerek i sensei Dawid Gryzik w kata, a brązowy medal w kata wywalczyli Łucja Domagała, Dawid Janta i Filip Gil w kata, a w kumite na najniższym stopniu podium stanął sensei Dawid. 

Oprócz wyżej wymienionych MUKS Bytom reprezentowali: Oliwia i Natalia Pogoda, Marta Kończak, Kinga Ordon, Anna Popławska, Wiktoria Gryzik, Kacper Pogoda, Wojciech Całka, Kacper Kil, Mateusz Osypanka, Sabastian Aloszyn i Andrzej Przeklasa.
Śląska Liga Karate 2018 - zaproszenie na pierwsze zawody w Bytomiu
[ dodano:  wtorek, 13 marca 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

24.03 (w sobotę ) odbędzie się pierwszy turniej z cyklu Śląskiej Ligi Karate w Bytomiu. Zapraszamy wszystkich członków klubu do startu - to doskonała okazja, żeby przetestować swoje umiejętności w stresującej sytuacji oraz popatrzeć na najlepszych zawodników. Rozegramy konkurencje od przedszkolaków po seniorów starszych, w każdym stopniu zaawansowania (w miarę możliwości będziemy dzielić grupy pasowo). Dla wszystkich odbędzie się konkurencja kata oraz kumite.

W konkurencjach dziecięcych starujemy z dowolnym kata heian (wybiera zawodnik), u kadetów, juniorów i seniorów dowolne kata z listy WTKF

Startowe wynosi 10zł/ konkurencję - zapisy do środy 21.03 włącznie u instruktorów.

Uprzejmie prosimy o poważne traktowanie terminu zgłoszeń - chcielibyśmy sprawiedliwie rozdzielić grupy i dokonać losowań list startowych, a nie będzie to możliwe jeśli grupa osób zostawi to na ostatnią chwilę.

Miejsce: Bytom Szombierki ul. Skrajna 14 (Szkoła Społeczna)

Data: 24.03 (sobota) od 12.00

Termin zgłoszeń: 21.03 (środa)
Puchar Krakowa - relacja
[ dodano:  niedziela, 4 marca 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

3.03 odbył się III Puchar Krakowa, na starcie którego stanęło 1051 zawodników z 48 klubów, w tym 44-osobowa ekipa z MUKS Bytom. Dla nas było to udane otwarcie sezonu startowego - łącznie zdobyliśmy 13 pucharów, a dodatkowo tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Początkujący, czyli "białe pasy" startowały w konkurencji kihon (techniki podstawowe), zaawansowani zmierzyli się ze sobą w kata, a starsi dodatkowo w kumite. Dla wszystkich był to super trening, bo zawody były rozgrywane system każdy z każdym. Na pewno taki trening zaprocentuje w przyszłości. Mimo, że nie wszyscy wrócili z zawodów z medalem zawodnicy mogą być z siebie zadowoleni - większość wygrała swoje grupy eliminacyjne i przeszła do fazy pucharowej, w której niektórym zabrakło bardzo niewiele do podium. Szczególne gratulacje dla osób, które miały odwagę wystartować po raz pierwszy w nowych kategoriach :)

Wyniki:

I miejsca: Dawid Gryzik (kata), Łukasz Standera (kihon)

II miejsca: Kacper Kil, Dawid Gryzik (kumite)

III miejsca: Jakub Kancerek (kata i kumite), Wojciech Całka, Sebastian Aloszyn, Stanisław Mucha, Filip Gil, Aleksander Kil (kata) Łucja Domagała, Bartłomiej Cavatassi (kihon)

 

Zawodnicy:

Kończak Marta
Różyło Magdalena
Kacerek Jakub
Osypanka Mateusz
Musiał Patryk
Korf Julia
Bukowska Maja
Aloszyn Sebastian
Gil Filip
Całka Wojciech
Szewczyk Michał
Barwiński Filip
Niewiadomski Maksym
Domagała Łucja
Kil Kacper
Kil Aleksander
Lubos Dominik
Kochut Przemysław
Mucha Stanisław
Grzelczak Szymon
Pinkawa Marta
Gryzik Wiktoria
Gryzik Dawid
Cavatassi Bartłomiej
Cavatassi Dylan
Pogoda Kacper
Pogoda Oliwia
Pogoda Natalia
Kusek Lilianna
Ryndziewicz Łukasz
Janta Dawid
Antoniewicz Giovanni
Antoniewicz Adriano
Przeklasa Andrzej
Ordon Kinga
Krzyżanowska Lena
Łypik Odetta
Rudowska Alicja
Fogiel Antonia
Wysocki Paweł
Wysocki Michał
Mazur Dawid
Standera Łukasz
Standera Dawid
   
Palimąka Cezaryzapraszamy na obozy letnie 2018
[ dodano:  środa, 14 lutego 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po raz kolejny zachęcamy do aktywnego wypoczynku z karate w te wakacje. Obóz to świetna okazja aby poznać kolegów z Klubu z innych sekcji, wypocząć aktywnie na świeżym powietrzu, poznać nowe aktywności (strzelanie z łuku, gra w baseball, nocne podchody itp.), a także ogromna dawka treningów. Na obozy zapraszamy Dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej, lub młodszych wraz z Rodzicami, a dorosłych i młodzież zapraszamy na obóz do Władysławowa. 

Do wyboru 2 obozy:

 • 24-30.06  Rycerka Górna - obóz letni dla dzieci i młodzieży (I turnus - kadry klubu i zaawansowani)
 • 30.06-6.07, Rycerka Górnaobóz letni dla dzieci (II turnus - młodsi i początkujący)
 • 22-31.08  zapraszamy młodzież i dorosłych, a także rodziców razem z młodszymi dziećmi i osoby, które chciałyby rozpocząć treningi

W ramach obozu  zapewniamy:

 • przejazd autokarem (tylko do Rycerki)
 • noclegi w pokojach 2-5 osobowych
 • pyszne, domowe jedzenie 3x dziennie (we Władysławowie śniadania + obiadokolacje)
 • treningi 2x dziennie 
 • atrakcje na dworze
 • ognisko w Rycerce lub grillowanie we Władysławowie
 • projekcje filmów
 • turnieje karate i inne
 • możliwość zdawania egzaminu
 • opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie

ZAPRASZAMY!


Zapisy wraz z wpłatą zadatku (100 zł) oraz więcej informacji bezpośrednio u instruktorów do końca marca.

 Przy zapisie na obóz prosimy o oddanie wypełnionej karty obozowej (dotyczy to szczególnie osób, które jadą z nami na obóz po raz pierwszy)

karta obozowa Rycerka

karta obozowa Władysławowo

UWAGA: II turnus obozu w Rycerce odbędzie się pod warunkiem zapisania się do końca marca odpowiedniej liczby uczestników, w przypadku braku odpowiedniej ilości uczestników osoby zapisane jako pierwsze zostaną przepisane na pierwszy turnus, aż do skończenia miejsc.
Egzaminy 01.2018 - terminy i informacje
[ dodano:  środa, 24 stycznia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Egzaminy

W związku ze zbliżającymi się egzaminami na stopnie uczniowskie przypominamy wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie.

Każdy zdający MUSI mieć wykupioną INDYWIDUALNĄ LICENCJĘ CZŁONKOWSKĄ PZKT NA ROK 2018 (ważna 12 miesięcy, jeśli ktoś opłacał licencję np. w czerwcu 2017 to jeszcze jest aktualna)

(Licencja w wysokości 40 zł/ osobę/ rok obowiązuje każdego ćwiczącego karate. Posiadanie opłaconej licencji jest obowiązkowe dla osób, które chcą brać czynny udział w życiu PZKT - zdawać egzaminy na stopnie, startować w zawodach pod patronatem PZKT lub brać udział w seminariach przez PZKT organizowanych. - opłatę z odpowiednim wyprzedzeniem uiszczamy u instruktora)

 

Na egzamin należy zapisać się z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem! 

Wraz z opłatą należy oddać wydrukowaną i wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą znajdziecie tutaj.

Koszt egzaminu- 80zł.

Na egzaminy zapraszamy również Rodziców - na pewno chętnie obejrzą Państwo, jakie postępy robią Wasze pociechy, a dla najmłodszych będzie to duże wsparcie w tym stresującym momencie. Jednocześnie prosimy, ale nie robić zdjęć ani filmików podczas egzaminów, ponieważ obiektywy rozpraszają Dzieci, a nawet starszych. Jedną, oficjalną fotorelację z egzaminu umieścimy na stronie.

Tym razem postanowiliśmy zorganizować wspólne egzaminy dla sekcji w danej dzielnicy, żeby karatecy mogli poznać kolegów z Klubu z innych sekcji, a także porównać swój poziom:

Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w egzaminie w swojej sekcji może przyjść do innej

 • CENTRUM - środa 24.01 godz 16.00 SP 4 (Chrobrego 9)
 • Tarnowskie Góry czwartek 25.01 godz. 18.00 
 • SP 46 - Piątek 26.01 godz. 15.30
 • SZOMBIERKI - Piątek 26.01 godz. 17.00 (Szkoła społeczna) 
 • Bielsko - Biała poniedziałek 22.01 
 • Łagiewniki (SP 28) - poniedziałek 19.02 w ramach treningu 17.45
Dokładne adresy szkół znajdują się w zakładce "treningi"

Przypominamy również o obowiązujących testach sprawnościowych. 

 

W ramach przygotowań do  egzaminów proponujemy obejrzeć kata w wykonaniu najlepszych z naszego klubu:

Do egzaminu na 8 kyu (żółty pas) kata heian shodan w wykonaniu Mateusza Osypanki - brązowego medalisty Pucharu Europy Dzieci.

Do egzaminu na 7 kyu (pomarańczowy pas) kata heian nidan w wykonaniu multimedalisty Pucharu Polski Dzieci Dawida Gryzika

Do egzaminu na 6 kyu (zielony pas) kata heian sandan w wykonaniu zdobywcy Pucharu Polski Dzieci Michała Józafa

 Do egzaminu na 5 kyu (niebieski pas) kata heian yondan w wykonaniu zwycięzcy MMM 2015 Dawida Gryzika

Do egzaminu na 4 kyu (niebieski pas) kata heian godan w wykonaniu Mistrza Świata w kata Michała Kłoska

Do egzaminu na 3 kyu (brązowy pas) kata bassai-dai w wykonaniu D.Gryzika oraz Jana Miodka lub Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 kyu (brązowy pas) kata kanku-dai w wykonaniu  Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 dan (czarny pas)  polecamy kata empi w wykonaniu Mistrzyni Świata Anny Kuśnierz

 

 

Więcej wykonań kata znajdziecie na naszym kanale na Youtube 
Śląska Liga Karate 2017 - podsumowanie i wyniki
[ dodano:  sobota, 6 stycznia 2018 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po trzech turniejach znamy już zwycięzców Śląskiej Ligi Karate w roku 2017 :D Punktowaliśmy miejsca medalowe oraz udział w turniejach. Po podliczeniu wszystkich wyników ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

2010 i młodsi:

 1.  Oliwia Pogoda
 2.  Stanisław Mucha
 3.  Alicja Wolf
2009-2008
 1. Magdalena Różyło
 2. Weronika Recman (BKTK Keiko)
 3. Marta Franczyk
 1. Wojciech Wituła
 2. Michał Musiał
 3. Sebastian Aloszyn
2007-2006
 1. Wiktoria Gryzik
 2. Lena Krzyżanowska
 3. Kinga Ordon, Julia Knobloch (BKTK Keiko), Małgorzata Kaźmierczak (KKT Częstochowa)
 1. Dawid Janta
 2. Łukasz Ryndziewicz
 3. Adriano Antoniewicz
2004-2005
 1. Kinga Kleszcz (KKT Częstochowa)
 2. Emilia Franczyk
 3. Martyna Kuriata
 1. Wojciech Całka
 2. Giovanni Antoniewicz
 3. Kacper Kil
2001-2003
 1. Marta Pinkawa
 2. Nicole Buchatz
 3. Julia Bittner
 1. Dawid Gryzik
 2. Jakub Kancerek
 3. Bartłomiej Bielak
2000-1999
 1. Michał Kłosek
 2. Nikodem Ogoński (KKT Częstochowa)
 3. Jarosław Turlajew
seniorzy
 1. Maria Sowa
 2. Joanna Jurzak
 3. Anna Korzekwa
 1. Michał Sowa
 2. Robert Urbański (KKT Częstochowa)
 3. Grzegorz Jęsiek (UKS Ogrodzieniec)
Podsumowanie i rozdanie statuetek odbędzie się na pierwszym turnieju ŚLK w 2018 roku, która będzie naszą jubileuszową, 15. edycją, na którą już dzisiaj zapraszamy :D