Aby zapewnić poprawne działanie i wyświetlanie tej strony Twoja przeglądarka musi zezwalać na wykonywanie skryptów JavaScript!

Silesia Cup 2017 - relacja i wyniki
[ dodano:  poniedziałek, 22 maja 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Silesia Cup 2017 za nami, 

21 maja w bytomskiej  Hali na Skarpie odbyła się  IX edycja  Silesia Cup - Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Śląskiego w karate tradycyjnym. Wystartowało w niej 548 zawodników z 39 klubów z 3 państw. Zawody pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia i Polskiego Związku Karate Tradycyjnego obserwowali Prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz członkowie zarządu PZKT Andrzej Olech i Józef Rączka. 
Po rozdaniu 46 kompletów medali najlepszymi klubami imprezy zostały:

MUKS Bytom - 11 złotych, 14 srebrnych i 23 brązowych medali

AKT Niepołomice - 14 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych medali

Krakowski KKT - 10 złotych, 12 srebrnych i 16 brązowych medali. 

Tak więc klasyfikację punktową wygrał MUKS Bytom, a medalową AKT Niepołomice, natomiast Krakowski KKT w obydwu przypadkach zajął 2 miejsce. 
Najlepszą zawodniczką imprezy została Klaudia Mleko z Krakowa, a najlepszym zawodnikiem Michał Sowa z Bytomia. Tym samym ręcznie wykuta japońska włócznia pojechała do Krakowa, a miecz otrzymał drugi w klasyfikacji na najlepszego zawodnika Konrad Irzyk z Niepołomic. Hulajnogę dla najlepszego zawodnika wśród dzieci wywalczyła Karolina Kosek z Niepołomic. Zawody odbyły się przy finansowym wsparciu gminy Bytom oraz sponsorów: firm Abisal, Collect Consulting, Tiger Jobs i Szkoły Języków English Best oraz restauracja Saint Karais.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy bez których pracy impreza nie byłaby możliwa.

Wkrótce pełna relacja
pełne wyniki można sprawdzić tutaj
galerie zdjęć można zobaczyć tutajSilesia Cup 2017 - zapraszamy!
[ dodano:  środa, 17 maja 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Silesia Cup - Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego :)

Dokładamy wszelkich starań, żeby było to niezapomniane wydarzenie dla wszystkich - startujących, kibiców, a nawet sędziów ;)

W zeszłych latach w zawodach startowało około pół tysiąca karateków z całej Polski, Czech i Ukrainy, w tym roku nie może zabraknąć tam również Ciebie :)

Zgłoszenia tradycyjnie u instruktorów, więcej informacji tutaj 

Niedziela 21.05.2017 godzina 12.00, Hala "Na skarpie" (ul. Modrzewskiego 5) - czekamy na Ciebie!

 
obozy letnie - informacje dla uczestników
[ dodano:  wtorek, 16 maja 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

 Wakacje coraz bliżej, więc prosimy o dopełnianie kolejnych formalności związanych z obozami - wpłacanie kolejnej raty za obóz (lub obozy) oraz oddawanie kart do instruktorów DO KOŃCA MAJA. Brak wpłaty lub karty obozowej w terminie będzie traktowany jako rezygnacja z miejsca.

Karta na obóz do Rycerki znajduje się  tutaj 

 

Karta na obóz do Władysławowa znajduje się tutaj 

Osoby wyjeżdżające na obóz do Władysławowa proszone są również o wstępne deklarację w sprawie transportu - dojazd jest we własnym zakresie, jednak wychodząc Państwu naprzeciw proponujemy wspólny przejazd obozowiczów autokarem PKS, bilety musimy zarezerwować wcześniej, więc musimy znać ilość osób chętnych na autobus. 

 
Sensei Michał Sowa zwycięzcą Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego!
[ dodano:  sobota, 29 kwietnia 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W finałowym turnieju Ligi sensei Michał obronił pozycje lidera, tym samym został pierwszym bytomianinem który wygrał Polskiej  Ligi Karate Tradycyjnego!

W pierwszej rundzie (kitei) pokonał (zawsze groźnego) reprezentanta gospodarzy Oskara Sucheckiego. W rundzie kumite najpierw musiał uznać wyższość Wiktora Staszaka z Niepołomic, jednak tę porażkę odbił sobie już kilka minut później zdobywając wazari po solidnej technice kizami w dobrym timingu i tym samym pokonując Adriana Zwierzchowskiego z Aleksandrowa Łódzkiego. W rundzie kata Michał zaprezentował się najlepiej, co pozwoliło mu dostać się do ścisłego finału. W finale po mocno taktycznym, ale pełnym technicznych smaczków pojedynku był remis i o wyniku turnieju decydowała dogrywka. W niej Michał dał się minimalnie wyprzedzić Wiktorowi Staszakowi i ostatecznie zajął 2 miejsce w ostatnim turnieju. Jednak dzięki przewadze punktowej wypracowanej w poprzednich turniejach w klasyfikacji łącznej zajął 1 miejsce, tym samym zdobywając prawo do reprezentowania Polski na Pucharze Świata. Puchar Świata to prestiżowy turniej, w którym startuje ósemka najlepszych, najbardziej wszechstronnych karateków z całego świata. 3 czerwca - rezerwujcie sobie tę datę, bo wybieramy się autobusem kibicować Michałowi!

Relacja PZKT oraz galeria tutaj
Valachia Cup 2017 - relacja
[ dodano:  niedziela, 23 kwietnia 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

22.04 gościliśmy po raz kolejny u naszych przyjaciół Czechów na międzynarodowym turnieju Valachia Cup. Tym razem startowało przeszło 300 zawodników z 3 krajów. Kata było rozgrywane z repasażami, więc można było sporo powalczyć, również w kumite mogły rywalizować nawet dzieci, a nie tylko juniorzy - w skrócie - doświadczenia zdobyliśmy spooooro :) Reprezentowało nas 41 zawodników w każdej kategorii wiekowej i pasowej, a wynik jest imponujący - 12 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych medali. Oto cała nasza ekipa:

Michał Sowa

Michał Kłosek

Jarosław Turlajew

Dawid Gryzik

Bartłomiej Bielak

Jan Miodek

Patryk Ziętek

Jakub Kancerek

Dominik Lubos

Wojciech Całka

Kacper Kil

Giovanni Antoniewicz

Mateusz Osypanka

Dawid Janta

 

Cezary Palimąka

Olivier Tylenda

Łukasz Ryndziewicz

Kacper Pogoda

Adriano Antoniewicz

Przemysław Kochut

Wojciech Wituła

Bartosz Gliński

Stanisław Mucha

Maria Sowa

Julia Bittner

Nicole Buchatz

Laura Namysło

Marta Pinkawa

Martyna Kuriata

Maria Kotula

Wiktoria Gryzik

Martyna Bielak

Lena Krzyżanowska

Nadia Krzyżanowska

Kinga Ordon

Magdalena Różyło

Marta Kończak

 

Hanna Wolf

Oliwia Pogoda

Natalia Pogoda

Alicja Wolf

Wyniki:

1 miejsca: sensei Maria (kata i kumite) sensei Michał Sowa (kata), sensei Michał Kłosek (kata i kumite), sensei Julia (kumite), sensei Dawid (kata i kumite), Oliwia Pogoda, Adriano Antoniewicz i Dominik Lubos w kata i Kacper Kil w kumite

2 miejsca:  Mateusz Osypanka, Marta Pinkawa, Patryk Ziętek w kumite, sensei Julia, Marta Pinkawa, Martyna Kuriata, Bartłomiej Bielak, Magdalena Różyło, Wojtek Całka, Giovanni Antoniewicz w kata

3 miejsca: Jan Miodek, Bartek Bielak w kumite

4 miejsca: Lena Krzyżanowska, Przemysław Kochut, Wojciech Wituła, Dawid Janta, Jakub Kancerek, Martyna Bielak w kata

 

zdjęcia tutaj :)
badania lekarza sportowego
[ dodano:  sobota, 15 kwietnia 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Przypominamy, że potwierdzenie zdolności do uprawiania sportu przez lekarza medycyny sportowej jest konieczne aby uczestniczyć w treningach w klubie. Aktualne badania są również konieczne dla osób, które startują w zawodach. Badania ważne są 6 miesięcy. Można załatwić je prywatnie lub podczas wizyty lekarza w Klubie. Na konsultację należy zabrać ze sobą aktualne wyniki podstawowych badań:

 • krwi (morfologia)
 • moczu
 • EKG spoczynkowe
 • aktualny wzrost oraz waga

 Szansa na skorzystanie z wygody konsultacji lekarza sportowego podczas treningu :


W środę 26.04 w SP 4 (Chrobrego 9) 16.30-17.30

We wtorek 25.04 w Szombierkach (Skrajna 14) od 16.30 do skutku ;)
Turniej Warsa i Sawy oraz II turniej PLKT
[ dodano:  sobota, 15 kwietnia 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

8.04 w Warszawie odbył się ogólnopolski turniej  Warsa i Sawy pod patronatem PZKT. MUKS Bytom reprezentowały 4 osoby - Martyna Kuriata, Nicole Buchatz, Karol Prymas i Mateusz Osypanka. Dziewczyny poradziły sobie lepiej i zdobyły po jednym medalu - Martyna złoto w kata, a Nicole brąz w kumite. Dobrze spisął się również Mateusz, który wyszedł ze swojej grupy i w ćwierćfinale poległ z późniejszym triumfatorem turnieju.

Honor męskiej ekipy ratował sensei Michał Sowa, który startował w drugim turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Przypomnimy, że pierwszym turnieju Michał zajął drugie miejsce. Tym razem, znowu po dobrych startach w części eliminacyjnej dostał się do  finału i stoczył walkę sanbon-shobu (czyli 3 pojedynki) z zawodnikiem z Niepołomic. Tym razem, po dopracowaniu niedociągnięć z pierwszego turnieju Michał wyszedł z walk zwycięsko i ostatecznie wygrał drugi turniej, tym samym zyskując przewagę nad resztą zawodników w klasyfikacji łącznej Ligi. Na razie, sensei Michał jest na prowadzeniu ogólnej klasyfikacji Ligi, której zwycięstwo uprawnia do reprezentowania Polski na Pucharze Świata - wszystko okaże się w czasie finału PLKT, czyli 29.04 w Gdańsku - wiecie co robić z kciukami? 

Relacja z Ligi na stronie PZKT tutaj
Puchar Krakowa 2017 - relacja
[ dodano:  niedziela, 26 marca 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W sobotę 25.03 nasza mocna, 32-osobowa ekipa stanęła na matach II Ogólnopolskiego Pucharu Krakowa, który tym razem był nawet międzynarodowy, bo wśród przeszło 40 startujących klubów znaleźli się również zawodnicy z Czech. W zawodach uczestniczyło przeszło 800 zawodników, walcząc w systemie każdy z każdym. Starty były bardzo wymagające i zarówno pouczające. Ostateczny wynik MUKS Bytom to 10 medali, w tym 3 złote - cieszymy się, że z tak dużego turnieju przywieźliśmy wiele trofeów -  to dobrze roku na najważniejsze starty w tym sezonie, czyli Puchar Polski Dzieci (3-4.06 w Łodzi) i Mistrzostwa Polski (17-18.06, Zamość).

Dla białych pasów zawody toczyły się w kihonie, czyli podstawowych technikach, tutaj nasz klub reprezentowali: Alicja Wolf, Natalia Pogoda, Oliwia Pogoda, Stanisław Mucha, Hanna Wolf, Odetta Łypik, Magdalena Różyło, Olivier Tylenda, Michał Szewczyk, Dawid Standera, Łukasz Ryndziewicz oraz Lena i Nadia Krzyżanowskie. Najlepiej poszło ostatniej trójce, która zdobyła "komplet" medali - złoto wywalczyła Lena, srebro Łukasz, a brąz Nadia (oczywiście w innych kategoriach płciowych ;) )

Wyższe stopnie rywalizowały w kata indywidualnym i drużynowym, ale najpierw o tym pierwszym ;) Wśród pomarańczowych pasów wszyscy spisali się bardzo dobrze - Kinga Ordon mimo udanego startu skończyła zawody poza podium, chłopakom poszło lepiej - Dawid Janta, Kacper Pogoda i Adriano Antoniewicz startowali w jednej kategorii wiekowej - najpierw pewnie zwyciężali w swoich grupach, by przejść do strefy pucharowej gdzie zmierzyć w jednym pojedynku musieli się Dawid i Adriano - ostatecznie Dawid zajął miejsca 5-8, Kacper 3, a Adriano 2. Im starszym kolegom poszło jeszcze lepiej - Giovanni Antoniewicz i Dominik Lubos również zwyciężyli swoje grupy eliminacyjne, a spotkali się ze sobą dopiero w finale, który zwyciężył Domnik, wygrywając tym samym całą konkurencję.

Zielony pas reprezentował nas tylko jeden, ale za to z całkiem dobrym wynikiem - Wojtek Wituła po wygraniu 7 pojedynków poległ dopiero w finale ostatnie zostając vicemistrzem. 

Reszcie dzieciaków nie poszło już tak kolorowo - mimo braku medali jednak na pewno wynieśli z zawodów wiele doświadczenia i emocji, niektórzy byli bardzo blisko medalu - na pewno doszlifują formę na kolejne starty i pójdzie lepiej. Wyżej wymienieni to: Aleksander Kil, Przemek Kochut, Martyna Kuriata, Wiktoria Gryzik, Maria Kotula, Kacper Kil, Wojtek Całka i Mateusz Osypanka.

Swoją drugą szansę na medal miały również osoby startujące w kata drużynowym - MUKS Bytom reprezentowały dwa team'y - początkujący (Adriano, Giovanni i Dominik) oraz zaawansowani (Wojtek Całk,a Mateusz i Kacper Kil) - wszyscy startowali w jednej kategorii, więc (jak się łatwo domyślić) wyższą lokatę zajęła drużyna brązowych pasów ostatecznie zajmując 4. lokatę. 

Juniorzy młodsi mieli okazję zmierzyć się w kata oraz kumite. Laura Namysło w kumite wyszła ze swojej grupy eliminacyjnej, ale ostatecznie poległa w ćwierćfinale z późniejszą triumfatorką turnieju. Jasiek Miodek walczył dzielnie w obydwu konkurencjach, w kata udało mu się wyjść z grupy z 1. miejsca, ale ostatecznie było się bez medalu. Najlepiej spisał się sensei Dawid, który pewnie wygrał wszystkie 6 pojedynków kata i stanął na najwyższym stopniu podium.

Wszystkim startujących gratulujemy, kibicom dziękujemy za doping i zapraszamy na kolejne duże zawody, tym razem do czeskiego Vsetina za niecały miesiąc :)
Wratislavia Cup - relacja
[ dodano:  środa, 15 marca 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W sobotę 11.03 otwarliśmy sezon startów na jubileuszowej, dziesiątej już edycji międzynarodowego turnieju Wratislavia Cup. W zawodach startowali zawodnicy z całej Polski, Czech, Ukrainy, a także Litwy. Nasz klub reprezentowała 16-osobowa ekipa, która zdobyła 8 medali, w tym 2 złote. 

Młodsi mieli okazję sprawdzić się w kata, a starsi również w kumite. 

Wśród białych pasów najlepsza okazała się Magdalena Różyło, a drugi złoty medal zdobył Dawid Gryzik, czyli jedyny reprezentujący nas "czarny pas". Obydwa medale bardzo dobrze prognozują - dla Dawida na najbliższy sezon, a dla Magdy na przyszłą karierę ;)

Wśród pomarańczowych pasów na najniższym stopniu podium stanęli Dawid Janta i Kacper Pogoda, na co dzień spotykają się na treningach w jednej sekcji, tym razem niewiele brakło, by spotkali się w finale. 

Młodzicy z brązowymi pasami również spisali się bardzo dobrze - brąz przypadł Marii Kotuli, a srebro wywalczył Wojtek Całka. 

Kolejne dwa medale wywalczyły dla nas dziewczyny - w kata niebieskich pasów brąz zdobyła Wiktoria Gryzik, a w kumite kadetek Laura Namysło wywalczyła srebro.

Tym samym okazuje się, że medale zdobyliśmy w każdej konkurencji pasowej :)

Oprócz medalistów reprezentowali nas: Kinga Ordon, Wojtek Wituła, Sebastian Alioszyn, Jakub Kancerek, Bartłomiej Bielak, Kacper Kil, Mateusz Osypanka i Aleksander Kil, wszyscy całkiem nieźle się spisali.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj
zapraszamy na obozy letnie
[ dodano:  poniedziałek, 13 marca 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku z karate w te wakacje ;)

Do wyboru 2 obozy:
-25.06-1.07, Rycerka Górna zapraszamy dzieci od 3 klasy SP
-21-30.08  zapraszamy młodzież i dorosłych, a także rodziców razem z młodszymi dziećmi i osoby, które chciałyby rozpocząć treningi

Przygotujcie się na sporą dawkę treningów, a także aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wycieczki, gry zespołowe, filmy o budo i inne atrakcje :)

W ramach obozu  zapewniamy:

-przejazd autokarem (tylko do Rycerki)

-noclegi w pokojach 2-5 osobowych

-pyszne, domowe jedzenie 3x dziennie (we Władysławowie śniadania + obiadokolacje)

-treningi 2x dziennie 

-atrakcje na dworze

-ognisko w Rycerce lub grillowanie we Władysławowie

-projekcje filmów

-turnieje karate i inne

-możliwość zdawania egzaminu

-opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie

ZAPRASZAMY!


Zapisy wraz z wpłatą zadatku (100 zł) oraz więcej informacji bezpośrednio u instruktorów do końca marca.

 

UWAGA: ze względu na duże zainteresowanie obozem w Rycerce planujemy zorganizowanie dwóch turnusów (drugi byłby 1-07.07) po zakończeniu zapisów (koniec marca) ogłosimy pewną informację. Istnieje możliwość pojechania na obydwa turnusy - prosimy o informację przy zapisie.
Zawody Śląskiej Ligi 5.03.2017
[ dodano:  niedziela, 5 marca 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Pierwsze zawody tegorocznej edycji Śląskiej Ligi Karate odbyły się 5 marca w sali przy ulicy Skrajnej 14 a.  

 Na starcie stanęło stu kilkudziesięciu zawodników z Częstochowy, Bielsko-Białej, Czechowic, Tarnowskich Gór, Katowic, Jaworza, Ogrodzieńca, Olkusza i Bytomia. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym, co okazało się dobrym pomysłem. Zawodnicy poprawiali się ze startu na start, często po przegranej pierwszej  walce dochodząc nawet do strefy medalowej. Zawody dzieci stały na wysokim poziomie. 
Jednak chyba największych emocji dostarczyły starty juniorów i seniorów, w których oprócz w kata, rywalizowano również w kumite. Stoczono kilkadziesiąt widowiskowych pojedynków, z których wiele zakończyło się przed czasem przez ippon.
W zawodach uczestniczyło liczne grono medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. 
Po takiej dawce dobrego (a czasem nawet bardzo dobrego) karate już nie możemy się doczekać następnych zawodów we Wrocławiu, Krakowie, Zielonej Górze, Starej Wsi, czeskim Vsetinie i naszej Silesia Cup, którą rozegramy 21 maja w Hali na Skarpie
W klasyfikacji medalowej zwyciężył klub MUKS Bytom, na drugim miejscu KKT Częstochowa, a na trzecim UKS Ogrodzieniec.
Z wynikami można zapoznać się tutaj 
Żeby obejrzeć zdjęcia wystarczy kliknąć w tym miejscu ;)
 
 
 Śląska Liga Karate 2017 - zaproszenie na pierwsze zawody w Bytomiu
[ dodano:  czwartek, 23 lutego 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

5.03 (w niedzielę) odbędzie się pierwszy turniej z cyklu Śląskiej Ligi Karate w Bytomiu. Zapraszamy wszystkich członków klubu do startu - to doskonała okazja, żeby przetestować swoje umiejętności w stresującej sytuacji oraz popatrzeć na najlepszych zawodników. Rozegramy konkurencje od przedszkolaków po seniorów starszych, w każdym stopniu zaawansowania (w miarę możliwości będziemy dzielić grupy pasowo). Dla dzieci (rocznik 2004 i młodsi) odbywa się konkurencja kata, a dla starszych również kumite.

W konkurencjach dziecięcych starujemy z dowolnym kata heian (wybiera zawodnik), u kadetów, juniorów i seniorów dowolne kata z listy WTKF

Startowe wynosi 10zł - zapisy do środy 1.03 włącznie u instruktorów.

Uprzejmie prosimy o poważne traktowanie terminu zgłoszeń - chcielibyśmy sprawiedliwie rozdzielić grupy i dokonać losowań list startowych, a nie będzie to możliwe jeśli grupa osób zostawi to na ostatnią chwilę.

Miejsce: Bytom Szombierki ul. Skrajna 14 (Szkoła Społeczna)

Data: 5.03 (niedziela) od 12.00

Termin zgłoszeń: 1.03 (środa)
Śląska Liga 2016 - podusmowanie
[ dodano:  wtorek, 21 lutego 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po trzech turniejach ostatecznie wyłoniliśmy najlepszych śląskich zawodników karate tradycyjnego. Punktowaliśmy miejsca medalowe za każdą konkurencję więc największe szanse na zwycięstwo mieli uczestniczy wszystkich turniejów, w niektórych kategoriach zawodnicy mieli identyczną liczbę punktów, więc przyznaliśmy miejsca exequo. Wręczenie statuetek odbędzie się na pierwszym turnieju Ligi 2017, czyli 5.03 w Bytomiu

Wyniki:

2007 i młodsi:

1 Wojciech Wituła

2 Adriano Antoniewicz

3 Aleksander Kil

2006-2006

1 Wiktoria Gryzik

2 Martyna Bielak

3 Maria Kotula

 

1 Mateusz Osypanka

2 Giovanni Antoniewicz

3 Karol Prymas,  Dawid Janta

 

2003-2004

1 Marta Pinkawa

2 Kinga Kleszcz

3 Laura Namysło

 

1 Jakub Kancerek

2 Wojciech Całka 

3 Konrad Fijałkowski

 

2002-2001

1 Dawid Gryzik

2 Bartłomiej Bielak, Jan Miodek, Patryk Ziętek

 

1999-2000

1 Julia Bittner

2 Julia Latacz

3 Nicole Buchatz

 

1 Michał Kłosek

2 Nikodem Ogoński

3 Jarosław Turlajew

 

seniorzy

1 Michał Sowa

2 Grzegorz Jęsiek

3 Robert Urbański, Piotr Klockiewicz
sensei Janusz Sowa najlepszym szkoleniowcem PZKT
[ dodano:  wtorek, 21 lutego 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Miło nam poinformować, że nasz sensei Janusz Sowa został najlepszym klubowym szkoleniowcem roku 2016 w kategorii kadetów 
Egzaminy 02.2017 - terminy i informacje
[ dodano:  niedziela, 29 stycznia 2017 przez:  Maria Sowa ]
Egzaminy

W związku ze zbliżającymi się egzaminami na stopnie uczniowskie przypominamy wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie.

Każdy zdający MUSI mieć wykupioną INDYWIDUALNĄ LICENCJĘ CZŁONKOWSKĄ PZKT NA ROK 2017  

(Licencja w wysokości 40 zł/ osobę/ rok obowiązuje każdego ćwiczącego karate. Posiadanie opłaconej licencji jest obowiązkowe dla osób, które chcą brać czynny udział w życiu PZKT - zdawać egzaminy na stopnie, startować w zawodach pod patronatem PZKT lub brać udział w seminariach przez PZKT organizowanych. - opłatę z odpowiednim wyprzedzeniem uiszczamy u instruktora)

 

Na egzamin należy zapisać się z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem! 

Wraz z opłatą należy oddać wydrukowaną i wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą znajdziecie tutaj.

Koszt egzaminu- 60zł.

Na egzaminy zapraszamy również Rodziców - na pewno chętnie obejrzą Państwo, jakie postępy robią Wasze pociechy, a dla najmłodszych będzie to duże wsparcie w tym stresującym momencie. Jednocześnie prosimy, ale nie robić zdjęć ani filmików podczas egzaminów, ponieważ obiektywy rozpraszają Dzieci, a nawet starszych. Jedną, oficjalną fotorelację z egzaminu umieścimy na stronie.

Egzaminy odbędą się w ramach treningów w sekcjach:

Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w egzaminie w swojej sekcji może przyjść do innej

 • 8.02 (środa) w SP 4 od godz. 16.30
 • 9.02 (czwartek) w SP 9 od 15.30
 • 9.02 (czwartek) w Tarnowskich Górach od 18.00
 • 10.02 (piątek) w Szombierkach od 16.00
 • 22.02 (środa) na Uniwersytecie Śląskim 
 • 23.02 (czwartek) w SP 46 o 15.20
 • 24.02 (piątek)  w SP 44

Przypominamy również o obowiązujących testach sprawnościowych. 

 

W ramach przygotowań do  egzaminów proponujemy obejrzeć kata w wykonaniu najlepszych z naszego klubu:

Do egzaminu na 8 kyu (żółty pas) kata heian shodan w wykonaniu Mateusza Osypanki - brązowego medalisty Pucharu Europy Dzieci.

Do egzaminu na 7 kyu (pomarańczowy pas) kata heian nidan w wykonaniu multimedalisty Pucharu Polski Dzieci Dawida Gryzika

Do egzaminu na 6 kyu (zielony pas) kata heian sandan w wykonaniu zdobywcy Pucharu Polski Dzieci Michała Józafa

 Do egzaminu na 5 kyu (niebieski pas) kata heian yondan w wykonaniu zwycięzcy MMM 2015 Dawida Gryzika

Do egzaminu na 4 kyu (niebieski pas) kata heian godan w wykonaniu Mistrza Świata w kata Michała Kłoska

Do egzaminu na 3 kyu (brązowy pas) kata bassai-dai w wykonaniu D.Gryzika oraz Jana Miodka lub Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 kyu (brązowy pas) kata kanku-dai w wykonaniu  Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 dan (czarny pas)  polecamy kata empi w wykonaniu Mistrzyni Świata Anny Kuśnierz

 

 

Więcej wykonań kata znajdziecie na naszym kanale na Youtube 
obóz zimowy 2017 - relacja
[ dodano:  poniedziałek, 23 stycznia 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W pierwszym tygodniu ferii odbył się obóz zimowy dla dzieci i młodzieży z naszego klubu. Przez 7 dni trenowaliśmy i korzystaliśmy z zimowej aury w Rycerce Górnej. Codziennie wychodziliśmy na dwór - były zjazdy na sankach, bitwy na śnieżki, podchody i wyprawy do sklepu, codziennie również trenowaliśmy na dwóch treningach. Ale nie samym ruchem żyje człowiek ;) wieczorami spotykaliśmy się na wieczorze artystycznym, turnieju wiedzowym, zagadkach, mafii itp. Przez cały obóz trwała rywalizacja punktowa między wszystkimi pokojami - premiowany był porządek w pokojach, zwycięstwa w turnieju kata, kumite, kendo i wielu, wielu innych oraz aktywność na treningach i poza nimi. Walka była zacięta i pozostawała nierozstrzygnięta dosłownie do ostatniej sekundy ;) Na treningach przerobiliśmy podstawowe techniki, kata heian 1-4, kitei, jiyu ippon kumite, pogłębiliśmy wiedzę o sile w technikach i rozwijaliśmy ekspansję mięśni. Jako podsumowanie ciężkiej pracy treningowej startowaliśmy w turnieju kata i kumite w systemie każdy z każdym. Było sporo walk, był gorący doping, był wysoki poziom, były występy życia - ogólnie było nieźle ;)

Cóż, kto nie był niech żałuje ;)