Aby zapewnić poprawne działanie i wyświetlanie tej strony Twoja przeglądarka musi zezwalać na wykonywanie skryptów JavaScript!

Silesia Cup 2016 - relacja
[ dodano:  poniedziałek, 23 maja 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Już po raz piąty odbyły się w Bytomiu Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym - Silesia Cup pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. W tym roku Hala "na skarpie" zgromadziła zawodników z 35 klubów z Polski, Republiki Czeskiej oraz Ukrainy, otrzymaliśmy równo 450 zgłoszeń :)

Na uroczystym rozpoczęciu członek zarządu PZKT, sensei Andrzej Olech podkreślał, że bardzo się cieszy, że po raz kolejny gościmy w Bytomiu tylu zawodników, którzy mogą się sprawdzić przed nadchodzącymi, najważniejszymi imprezami w roku - Pucharem Polski Dzieci (4-5.06, Lublin) oraz Mistrzostwami Polski Juniorów i Seniorów (18-19.06, Sopot). Swoją obecnością zaszczycił nas również prezydent Bytomiu - pan Damian Bartyla.

Najlepszymi klubami imprezy okazali się:

1. Krakowski KKT - 38 medali, 13 złotych 10 srebrnych i 15 brązowych

2.MUKS Bytom 33 medale, 8 złotych 9 srebrnych i 16 brązowych

3. AKT Kraków-Niepołomice 34 medale, 8 złotych 6 srebrnych i 20 brązowych

 

Dla najlepszego dziecka imprezy (rocznik 2003 i młodsi) nagrodą byl tablet Lenovo. Wybór do kogo trafi nie był łatwy - grono sędziów obejrzało występy zwycięzców poszczególnych kategorii - od przedszkolaków do młodzików, od białych do brązowych pasów i po burzliwej naradzie postanowiło wyróżnić Antoniego Czechowskiego z Krakowskiego KKT.

W starszych kategoriach wybór najlepszych zawodników również nie był prosty - wśród kobiet 4 zawodniczki miały jednakowy wynik medalowy (1 złoty i 1 srebrny) były to juniorka Wiktoria Zachariasz, młodzieżowiec Klaudia Mleko oraz seniorki Magdalena Mielnik (wszystkie z Krakowskiego KKT) i Maria Sowa (MUKS Bytom). Ostatecznie puchar dla najlepszej zawodniczki trafił do Magdy Mielnik.

Wśród chłopaków trzech triumfowało zarówno w kata jak i kumite - junior młodszy Szymon Różański z Biłgorajskiego KKT, junior Michał Kłosek i senior Michał Sowa (obydwaj MUKS Bytom), sędziowie zadecydowali, że, katana trafi do najdłużej ćwiczącego z tej trójki, czyli Michała Sowy, a organizator wręczył puchar reprezentującemu przyjezdny klub z Biłgoraja Szymonowi Różańskiemu.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Silesia Cup - sędziom technicznym, wolontariuszom, sponsorom oraz patronom medialnym, szczególnie kowalowi - artyście panu Janowi Dubielowi, firmie Partner-Mix, firmie Tajger-Bis, Collect-Consulting, PZKT, UM Bytom, radiu Eska oraz Życiu Bytomskiemu.

Zawody dofinansowao ze środków Gminy Bytom. 

Wyniki tutaj
Valachia Cup 2016 - relacja
[ dodano:  niedziela, 15 maja 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po raz kolejny wybraliśmy się międzynarodowy turniej karate Valachia Cup do Vsetina, po raz kolejny reprezentowała nas mocna ekipa, po raz kolejny zaprezentowaliśmy się znakomicie i po raz kolejny zostaliśmy najlepszym klubem turnieju :D I po raz drugi wygraliśmy tort (tym razem z minionkiem :) )

Medali zdobyliśmy 26, w tym 12 złotych :D

Ale po kolei:

Starty rozpoczęli zawodnicy z najniższymi stopniami - dla czwórki "białych pasów" był to pierwszy start w karierze - Emilia i Marta Franczyk, Bartosz Gliński i Piotr Krzystecko zaprezentowali się dobrze, mimo braku medalu, najlepiej spisała się Marta, w repasażach wygrała 2 walki i dosłownie otarła się o podium.

Wśród młodszych wiekiem i stopniem reprezentowali nas Wojtek Wituła, Wojtek Nowak i Mateusz Jęsiek, wszyscy zaliczyli bardzo dobre starty, Wojtek Nowak najpierw doszedł do półfinału wygrywając 3 walki, następnie musiał walczyć w repasażach, gdzie również po kilku wygranych pojedynkach ostatecznie zajął miejsce czwarte. 

W trochę starszej kategorii wiekowej i pasowej w barwach MUKS startowali Maria Kotula, Aleksander Kil i Mateusz Osypanka, oni oprócz kata mieli również okazję zmierzyć się w kumite, niestety obyło się bez medalu, mimo wielu wygranych walk Mateusz poległ ostatecznie tuż przed podium z "brązowym pasem"

O medale w kategorii młodzików walczyli Laura Namysło, Marta Pinkawa, Kacper Kil, Wojtek Całka oraz Jakub Kancerek. Nasi zawodnicy nie mieli sobie równych - w konkurencji kumite zwyciężyła Laura i Kuba, w kata wygrał Wojtek, srebro wywalczył Kuba, a brąz Marta, Laura zajęła miejsce czwarte. (oczywiście chłopcy i dziewczyny startowali osobno ;))

Wśród juniorów młodszych spokojnie możemy powiedzieć, że pozamiataliśmy - w kata wygrała sensei Julia Bittner oraz Bartek Bielak, w kumite znowu sensei Julka i Dawid Gryzik, oprócz czterech złotych medali srebro w kumite wywalczyli Nicole Buchatz i Bartek, a po brązie w kumite dorzucili Patryk Ziętek i Jan Miodek.

W kategoria juniorów również triumfowaliśmy - sensei Michał Kłosek zwyciężył kata, a następnie w finale kumite pokonał klubowego kolegę Jarosława Turlajewa, Jarek oprócz srebra w kumite zdobył również srebro w kata.

Wśród młodzieżowców niepokonany zarówno w układach formalnych jak i walce okazał się sensei Michał Sowa, a brąz w kata wywalczyła Nicole Kula, która po drodze pokonała Weronikę Kapczyńską.

Starty seniorów również nie bez sukcesów - sensei Maria Sowa zwyciężyła kata, a w kumite zdobyła srebrny medal, sensei Grzegorz Jęsiek w kata był 3, a w kumite drugi.

 

Wszystkim gratulujemy startów - kto nie pojechał niech żałuje ;)

Galeria zdjęć do obejrzenia w zakładce "zdjęcia" w albumie Valachia Cup 2016
zaproszenie na Silesia Cup - 22.05 w Bytomiu
[ dodano:  wtorek, 10 maja 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Po raz kolejny w Bytomiu zorganizujemy międzynarodowy turniej Silesia Cup! Tym razem 22.05 (niedziela) w bytomskiej Hali "Na skarpie", w zeszłym roku startowało przeszło 400 zawodników, od przedszkolaków po seniorów.

W tym roku również będziecie mogli rywalizować, a także obejrzeć w akcji najlepszych zawodników Polski, Czech, Ukrainy, Europy i świata - wystartują medaliści Pucharu Świata i Europy Dzieci oraz Mistrzostw Świata i Europy starszych zawodników. To świetna okazja, żeby się z nimi zmierzyć!

W zeszłym roku starty naszych zawodników (35 medali, w tym 12 złotych) pozwoliły nam uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej, w tym roku liczymy na co najmniej taki wynik!

Wszystkich ćwiczących zachęcamy do startu - to jedyna taka okazja w roku :)

Jak zwykle mamy zgromadzoną bogatą pulę nagród - dla najlepszego zawodnika japoński miecz - katana, wykuta przez kowala - artystę, Jana Dubiela, dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidujemy karate-gi, dla medalistów torby, plecaki, sprzęt sportowy itp. Dla każdego startującego pamiątkowa koszulka :)

Rodziców i starszych zawodników tradycyjnie będziemy prosili o pomoc w organizacji

Zapisy u instruktorów - startowe ze zniżką dla członków naszego klubu płatne do piątku 13.05 - 30zł na pierwszą konkurencję, 10 za kolejną

Zaproszenie oraz regulamin tutaj

Relacja z zeszłego roku tutaj
obóz w Rycerce 26.06-2.07 informacje i karta
[ dodano:  wtorek, 10 maja 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Tradycyjny obóz letni dla zieci odbędzie się oczywiście w Rycerce Górnej w pierwszym tygodniu wakacji

Przygotujcie się na sporą dawkę treningów, a także aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu: zjeżdżania na sankach i nie tylko ;), budowanie fortecy lodowej, bitwy na śnieżki, podchody oraz projekcje filmów o budo i nie tylko!

OSOBY ZAPISANE PROSIMY O WPŁACANIE DRUGIEJ CZĘŚCI ZALICZKI (do 300ZŁ) ORAZ ODDAWANIE WYPEŁNIONEJ KARTY OBOZOWEJ, Kartę można wydrukować tutaj

 

Koszt obozu: 600 zł, w cenie:

-przejazd autokarem 

-6 noclegów w pokojach 2-5 osobowych

-pyszne, domowe jedzenie 3x dziennie

-treningi 2x dziennie 

-atrakcje na dworze, ognisko

-projekcje filmów

-turnieje karate i inne

-możliwość zdawania egzaminu

-opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie

ZAPRASZAMY!

 
seminarium z s. Avi Rokah - relacja
[ dodano:  wtorek, 10 maja 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” w niedzielę 8 maja zakończyło się organizowane co roku w maju Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego. Od piątku do niedzieli Dojo gościło 250 karateków, w tym 10 reprezentantów MUKS -senseiowie:  J. Sowa, M. Sowa, M.Sowa, G. Jęsiek, A. Sczesny, K. Rzepka oraz M. Kłosek i przyszli senseiowie - D. Gryzik, Ł. Mazur, M. Rzepka, J. Zajega ;)

 Szkolenie prowadzili:
- sensei Jyuji Izumi (Japonia) – reprezentuje styl karate Shito-ryu, jest Doradcą Zarządu Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF),
sensei Avi Rokah (USA) – wieloletni student i asystent Senseia Hidetaki Nishiyamy, wielokrotny mistrz USA w kumite oraz mistrz świata w kumite drużynowym z 1994 r. (Treviso, Włochy). 

 

Sensei Rokah tłumaczył jak w technikach karate wykorzystać siłę całego ciała, tajniki pracy stóp w kumite (unsoku) oraz prowokację (shikake waza), przerobiliśmy również kihon na stopień sho dan każdy wrócił z seminarium zadowolony i z głową pełną pomysłów na treningi. Dla zawodników był to kolejny krok przed najważniejszym sprawdzianem w tym sezonie - starem w Mistrzostwach Polski (17-19.06, Sopot), a także przygotowaniem do egzaminu na stopnie DAN.
majowe zgrupowanie kadry województwa - relacja
[ dodano:  niedziela, 8 maja 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Całą majówkę szlifowaliśmy formę na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Rycerce Górnej.

Przez 4 dni trenowaliśmy nawet po 8h dziennie ćwicząc kata, enbu, kata drużynowe i kumite, był czas na poprawę naszych największych błędów, a także drobnych detali, bo to podobno one decydują o mistrzostwie ;) Była też odrobina rywalizacji na treningach oraz czas na analizowanie swoich błędów i postępów na filmikach. 

W wolnych chwilach był czas na integrację, wyprawę do sklepu, nocne kino, grę w Bang! i inne.

W sumie trenowało z nami 20 zawodników przygotowujących się do startów w Mistrzostwach Polski oraz MMM. Kolejne zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodzików 26.06-2.07, a ostatnie w tym sezonie 22-31.08
zgrupowanie kadry w Rycerce - informacje
[ dodano:  niedziela, 24 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Tradycyjne zgrupowanie dla przygotowujących się do startu w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski Dzieci odbędzie się tradycyjnie w majówkę, tym razem w Rycerce Górnej.

Na wyjazd jadą obowiązkowo członkowie kadry wojewódzkiej młodzików (2004 -2003) 

Informacje dla uczestniczących:

Termin 30.04-3.05

Dojazd samochodami, wyjazd w sobotę rano, powrót we wtorek wieczorem.

Wyjazd: sobota 9:00 parking Szkoły Społecznej

Koszt (zakwaterowanie, wyżywienie 3x dziennie, treningi, opieka) 220 zł 

Dojazd samochodami - koszt zależny od kierowcy 

należy spakować:

 • kimono, pas
 • napięstniki/rękawice i ochraniacze do kumite (juniorzy młodsi i starsi)
 • rzeczy osobiste jak na wyjazd (ubrania, kosmetyczka, ręcznik itd.)
 • W miarę możliwości piłeczkę tenisową (lub inną małą, do golfa, żonglowania itp)
 • Gry towarzyskie (planszowe itp) filmy na pendrive
 • Strój sportowy (krótkie spodenki i koszulka z krótkimi rękawami, dres i buty do ćwiczenia na dworze)
Ze względu na dojazd samochodami i ich ograniczoną pakowność prosimy pakować się z umiarem, raczej do torby niż walizki ;)
W niedzielę nie będzie możliwości wyjścia do sklepu, więc ewentualne przekąski lub woda z domu muszą starczyć do poniedziałku 
Ponieważ będziemy dużo ćwiczyć przypominamy o racjonalnym żywieniu- lepiej wziąć czekoladę, orzeszki, batony czy żelki niż czipsy lub chrupki. Zamiast napojów gazowanych lepiej zabrać sok lub wodę. Można również spakować tabletki rozpuszczalne z witaminami.sensei Michał Sowa liderem Polskiej Ligi Karate Orlen 2016
[ dodano:  sobota, 16 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W sobotę 16.04 w Warszawie odbył się drugi turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego Orlen 2016

podobnie jak w poprzednim turnieju Michał zajął drugie miejsce.

Najpierw sensei Michał wygrał swój pojedynek kitei i ze spokojniejszą głową (aby awansować do finału po wygranej walce kitei wystarczy zwyciężyć tylko 1 pojedynek kumite, po przegranym kitei nalezy wygrać oba pojedynki kumite) stanął do walki w kumite z Rafałem Wajdą z Krakowskiego KKT. Obaj spotkali się już na pierwszym turnieju, zarówno w identycznym miejscu ćwierćfinałów jak i w ścisłym finale, poprzedni turniej Ligi został rozstrzygnięty na korzyść Rafała, tym razem jednak Michał wyciągnął wnioski i pewnie zwyciężył zdobywając dwa waza-ari i kończąc walkę przed czasem.

Następnie 2 rundy kata rozstrzygają którzy z finalistów będą walczyć o miejsce 1 i2, a którzy o miejsce 3 i 4. Sensei Michał okazał się w kata najlepszy i w ścisłym finale zmierzył się w pojedynku sanbon shogu (3 walki do ipponu) z Damianem Pawlikiem z KK Pruszków. 

Podajemy łączną klasyfikację mężczyzn po 2 turniejach PKT:

1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 14 p.
2.-3.
Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 12 p.
Rafał Wajda (Krakowski KKT) – 12 p.
4. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 11 p.
5.-7.
Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 7 p.
Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń) – 7 p.
Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 7 p.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 2 p.

 

Finał Ligi odbędzie się 30.04 w Lublinie, wtedy rozstrzygnie się którzy dwaj zawodnicy wywalczyli sobie prawo do reprezentowania Polski na VII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który odbędzie się miesiąc później w Starej Wsi.

Trzymajcie kciuki, bo rywalizacja będzie zacięta!
klubowa rywalizacja w kumite punktacja
[ dodano:  środa, 13 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W celu ciągłego podnoszenia kwalifikacji naszych zawodników w kumite w styczniu rozpoczęliśmy wewnętrzny cykl turniejów każdy z każdym, który planowaliśmy rozgrywać raz w miesiącu. Niestety ze względu na sporą ilość aktywności - innych turniejów, seminariów, zgrupowań na chwilę obecną juniorzy młodsi maja rozegrane 3 turnieje, a juniorzy i seniorzy 2. Klasyfikacja po wszystkich turniejach wygląda następująco:

Kadeci:

1 Dawid Gryzik (24pkt)

2 Julia Bittner (19 pkt)

3 Jan Miodek (16 pkt)

4 Bartłomiej Bielak (15 pkt)

5 Patryk Ziętek (10 pkt)

6 Dawid Soliński (6 pkt)

7 Tomasz Wiczok (1 pkt)

 

juniorzy:

1 Michał Kłosek (18 pkt)

2 Jarosław Turlajew (8 pkt)

3 Nikodem Ogoński (4 pkt)

3 Paweł Jęsiek (4 pkt)

5 Jakub Zajega (3 pkt)

6 Łukasz Mazur (1 pkt)

 

seniorzy:

1 Michał Sowa (9pkt)

2 Grzegorz Jęsiek (3 pkt)
badania lekarza sportowego
[ dodano:  wtorek, 12 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Przypominamy, że potwierdzenie zdolności do uprawiania sportu przez lekarza medycyny sportowej jest konieczne aby uczestniczyć w treningach w klubie. Aktualne badania są również konieczne dla osób, które startują w zawodach. Badania ważne są 6 miesięcy.


 Szansa na skorzystanie z wygody konsultacji lekarza sportowego podczas treningu :


 we wtorek 19.04 w Szombierkach 

W środę 27.04 w Centrum 

Dla sekcji w Tarnowskich Górach niedługo podamy termin

 


Należy zabrać ze sobą wyniki podstawowych badań : krwi, moczu oraz EKG.
turniej w Zielonej Górze - relacja
[ dodano:  poniedziałek, 11 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Wprawdzie  Zielona Góra jest miastem  żużla , ale  3.04 główne wydarzenia sportowe w tym mieście związane były ze sportami walki.

    W Niedzielę 3. kwietnia na hali CRS w Zielonej Górze odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sztuk Walki w Karate Tradycyjnym o Puchar Prezydenta miasta Zielonej Góry.  Równocześnie na 3 matach toczyła się rywalizacja w karate tradycyjnym, karate kyokushin oraz ju-jitsu.

    Same tylko zawody karate tradycyjnego zgromadziły prawie 400 zawodników, w tym 13 reprezentantów bytomskiego Ipponu. Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 8 medali w tym 3 z najcenniejszego kruszcu.
    Bardzo udany debiut na zawodach takiej rangi zaliczył Dominik Lubos. Wychowanek sensei Marysi startował ze znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami  i pomimo tego zaprezentował się bardzo dobrze,  odpadając w ćwierćfinale po bardzo wyrównanym pojedynku. 
    Martynka Bielak i Mateusz Osypanka niestety musieli się pożegnać z drabinką turniejową już w pierwszej rundzie.

    Następnym startującym był Wojtek Całka. Wojtek już od pierwszej rundy musiał się mierzyć z utytułowanymi, uzdolnionymi i dobrymi przeciwnikami. Mimo to udało mu się dojść aż do finału, w którym uległ  wielokrotnemu medaliście  Pucharu Polski – Kamilowi Rakowi z Krakowa.
   Po zakończeniu startów młodzików przyszła pora na konkurencje juniorskie i seniorskie. Na pierwszy ogień poszło kata, czyli układy formalne. 
   W kategorii junior barw Bytomia broniło 6  zawodników. W I rundzie odpadł Dawid Gryzik, a Jarek Turlajew po wygraniu pierwszej rundy musiał uznać wyższość klubowego kolegi, Bartka Bielaka. Ten ostatni przegrał chwile później w ćwierćfinale z reprezentantem gospodarzy. Jasiu Miodek również wygrał swój pierwszy pojedynek, jednak później zabrakło szczęścia. Paweł Jęsiek  zaprezentował się co najmniej dobrze przechodząc do ćwierćfinału. W nim jednak przegrał z Patrykiem Ziętkiem, który został jedynym medalistą z całej naszej szóstki. Patryk w półfinale uległ starszemu i znacznie bardziej doświadczonemu Dawidowi Wnękowi z Niepołomic.

   W najstarszej kategorii startowali  senseiowie  Maria i Michał. W kata kobiet ta pierwsza nie miał sobie równych pozostawiając w pokonanym polu m.in. mistrzynię świata w kata drużynowym Joannę Musiał z Niepołomic  oraz wielokrotną medalistkę mistrzostwa Polski,  Europy i świata Magdę Mielnik z Krakowa. W kategorii mężczyzn sensei Michał okazał się najlepszy  wśród bardzo utytułowanych zawodników np. Wiktora Staszaka z Niepołomic.

   Potem nadszedł czas na to, na co wszyscy czekali czyli  walki kumite.

  W kategorii juniorów młodszych nasz klub był reprezentowany przez Dawida Gryzika, który dobrze poradził sobie w I rundzie, natomiast w II przegrał z przyszłym medalistą zawodów.
  Juniorzy starsi  byli kolejną mocno obsadzoną konkurencją. Paweł Jęsiek zanotował po raz kolejny niezły start,  dostając się do półfinału,  w którym jednak musiał uznać wyższość reprezentanta Niepołomic. Równie dobrze zaprezentował się Jarek Turlajew, którym po kilku wygranych walkach dotarł do półfinału. Tam po intensywnym i emocjonującym pojedynku ostatecznie przegrał z aktualnym mistrzem świata Dawidem Wnękiem.
   W kumite seniorek sensei Maria toczyła walki z samymi zawodniczkami reprezentacji Polski. Mimo to udało jej się dojść do finału,  w którym przez wskazanie przegrała z Magdaleną Mielnik.

   Ostatnim zawodnikiem,  który startował był sensei Michał. Wszedł do półfinału po widowiskowym zwycięstwie nad zawodnikiem z Krosna Odrzańskiego. Następnie wygrał przez  wskazanie z aktualnym mistrzem Polski, Europy i świata  Konradem Irzykiem. W finale Michał spotkał się z doskonale mu znanym Konradem Kardasem. Obydwaj zawodnicy rywalizują między sobą m.in. w Polskiej Lidze Karate. Walka między nimi był wyrównana, jednak w samej końcówce Michałowi udało się wyprzedzić przeciwnika i rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść.

Kolejny turniej za nami, kolejny raz mogliśmy obserwować jak przygotowania do startów głównych rozwijają naszych zawodników. Kto nie był, niech żałuje, bo turniej był na wysokim poziomie a nasi zawodnicy spisali się dobrze.

pierwszy turniej ŚLK 2016
[ dodano:  niedziela, 10 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje
Pierwszy Turniej Śląskiej Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego 2016 za nami :)
Startowało w nim blisko 100 zawodników z klubów z Jaworza, Częstochowy, Ogrodzieńca, Olkusza, Katowic, Tarnowskich Gór i oczywiście Bytomia :)    
Zawody zaczęliśmy od udekorowania zwycięzców klasyfikacji generalnej Ligi 2015, a potem szybko przeszliśmy do dzisiejszych zawodów - aby pozwolić każdemu zawodnikowi na zaprezentowanie się kilka razy rozegraliśmy kata oraz kumite w systemie pucharowym z repasażami, a u starszych kata punktowo, a kumite każdy z każdym. 
Najlepszą, a zaraz najliczniej reprezentowaną sekcją okazała się sekcja w Szombierkach wygrywając każdą konkurencję ;)
A poszczególne klubu i sekcje zaprezentowały się tak:
1. Szombierki 43 medale
2. Ogrodzieniec 9 medali
2. Centrum 9 medali
4. Częstochowa 7 medali
5. Katowice 3 medale
6. Jaworze 2 medale
6. Olkusz 2 medale
8. Tarnowskie Góry 1 medal

Wyniki dostępne są tutaj 
Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć (zakładka "zdjęcia" i album "Liga 4.16")
 
 
 
 
 
 
 1. turniej Śląskiej Ligi Karate w Bytomiu - zaproszenie
[ dodano:  sobota, 9 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Pierwszy Turniej Śląskiej Ligi odbędzie się 10.04 (niedziela) w Bytomiu. Planowane są starty wszystkich grup wiekowych w kata oraz kumite. Dla każdego startującego przewidzieliśmy niespodziankę - klubową koszulkę :) 

Zaczynamy o godzinie 11.00

 

Miejsce: Szkoła Społeczna, Bytom - Szombierki ul. Skrajna 14a

Na macie będą mogli zaprezentować się wszyscy - od przedszkolaków do seniorów, zarówno początkujący jak i zaawansowani. Wszystkich zachęcamy do startu - to świetna okazja żeby się sprawdzić, a także duża porcja motywacji do treningu!

Planowane kategorie wiekowe:
-2009 i młodsi
-2008-2007
-2006-2005
-2004-2003
-kadeci (2001-2002)
-juniorzy (1999-2000)
-seniorzy (1998 i starsi)

W każdej kategorii podział na dziewczynki i chłopców oraz, w miarę możliwości, wg. stopni

 

Zapisy u instruktorów do 31.03, startowe 20zł jedna konkurencja, 30zł obydwie
zapraszamy na obozy letnie
[ dodano:  środa, 6 kwietnia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku z karate w te wakacje ;)

Do wyboru 2 obozy:
-26.06-2.07, Rycerka Górna zapraszamy dzieci od 3 klasy SP
-22-31.08  zapraszamy młodzież i dorosłych, a także rodziców razem z młodszymi dziećmi i osoby, które chciałyby rozpocząć treningi

Przygotujcie się na sporą dawkę treningów, a także aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wycieczki, gry zespołowe, filmy o budo i inne atrakcje :)

W ramach obozu  zapewniamy:

-przejazd autokarem (tylko do Rycerki)

-noclegi w pokojach 2-5 osobowych

-pyszne, domowe jedzenie 3x dziennie (we Władysławowie śniadania + obiadokolacje)

-treningi 2x dziennie 

-atrakcje na dworze

-ognisko w Rycerce lub grillowanie we Władysławowie

-projekcje filmów

-turnieje karate i inne

-możliwość zdawania egzaminu

-opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie

ZAPRASZAMY!


Zapisy wraz z wpłatą zadatku (100 zł) oraz więcej informacji bezpośrednio u instruktorów
aktywny weekend w Starej Wsi
[ dodano:  poniedziałek, 21 marca 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W miniony weekend w Starej Wsi grad atrakcji!
Odbyło się zgrupowanie kadry narodowej juniorów, na której bardzo intensywnie ćwiczyli s. Julia, s. Kłosek, Paweł Jęsiek i Dawid Gryzik.
Na kursie sędziowskim  PZKT swoje sędziowskie umiejętności szlifowali Sensei, s. Maria i s. Michał. 
Ale najmilszą niespodzianką okazała się Polska Liga Karate Tradycyjnego, w eliminacjach  do której wystartował s. Michał.
W eliminacjach zawodników podzielono na 4 osobowe grupy, w których zawodnicy toczyli pojedynki w kitei (układy formalne) oraz kumite (wolna walka). Michał w grupie musiał walczyć z samymi wielokrotnymi medalistami mistrzostwa Europy czy świata. Michał ostatecznie w eliminacjach zajął drugie, otwierające mu drogę do  startu w lidze,  ustępując jedynie jednemu z najlepszych zawodników kumite na świecie, Damianowi Tomasikowi.
W samym turnieju s. Michał na początku musiał wygrać rundę kitei, w której wylosował aktualnego wicemistrza Europy seniorów, Damiana Pawlika, jednak to zawodnikowi z Bytomia udało się wykonać lepsze kitei. 
W rundzie kumite Michał już na początku trafił na doświadczonego i utytułowanego zawodnika, trenera Krakowskiego KKT Rafał Wajdę, który już wielokrotnie stawał na podium Ligi.  Michał  po całkiem niezłym pojedynku przegrał po zainkasowaniu kopnięcia ushiro geri (kopnięcie obrotowe). W następnym pojedynku musiał się zmierzyć z innym młodym zawodnikiem, Konradem Kardasem z Wielunia. Jednak tym razem to zawodnik trenujący przy Skrajnej odniósł zwycięstwo.
O wejściu do ścisłego finału w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego decyduje runda kata. W niej Michał zajął drugie miejsce, dzięki czemu uzyskał prawo startu w finale pierwszego turnieju Ligi.
W finale walka toczy się systemem Sanbon Shobu (zawodnicy walczą ze sobą  trzykrotnie). 
W finale doszło do ponownego pojedynku Michał z s. Rafałem Wajdą. W pierwszej walce bliżej zdobycia punktów był ponownie reprezentant Krakowa, jednak tym razem kopnięcie ushiro ześlizgnęło się po ręce Michała.
W drugiej odsłonie pojedynku doszło do kilku wymian,  lecz żadna nie doszła czysto celu. W ostatniej regulaminowej (spoiler alert) rundzie to Michał zwiększył tempo i dwukrotnie trafił techniką gyaku tzuki (uderzenie proste) jednak w obu przypadkach czegoś zabrakło do zdobycia punktów. 
Pojedynek zakończył się remisem i potrzebna był dogrywka. W niej ponownie żaden z zawodnik nie dał rady zaskoczyć rywala i o zwycięstwie musieli zadecydować sędziowie. Oni uznali,  że w dogrywce lepiej zaprezentował się bardziej doświadczony krakowianin.
Pragniemy bardzo pogratulować Michałowi, dodamy jeszcze że jest on pierwszym zawodnikiem w historii naszego Klubu który zakwalifikował  się do Ligi. Trzymamy kciuki za Michała w następnych turniejach PLKT!
podsumowanie Śląskiej Ligi Dzieci 2015
[ dodano:  wtorek, 8 marca 2016 przez:  Piotr Klockiewicz ]
Informacje

Po kilku turniejach Śląskiej Ligi Dzieci znamy już najlepszych zawodników 2015 roku wśród dzieci. Jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć wyniki starszych, czyli rywalizacji Śląskiej Ligi Karate zapraszamy tutaj

Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy zdecydowanie najlepszym klubem na Śląsku :D

Szczególne gratulacje dla Martyny Bielak, Marty Pinkawy i Dawida Gryzika, którzy zebrali komplet punktów za zwycięstwa i nie znaleźli sobie równych na Śląsku w zeszłym roku :)

Wyniki klasyfikacji po wszystkich turniejach:

2008 i młodsi

1 Mateusz Jęsiek (Ogrodzieniec)

2 Wojciech Nowak (Bytom)

3 Adrian Drop (Bytom)

2007-2006

1 Martyna Bielak (Bytom)

2 Alicja Król (Bytom)

3 Wiktoria Gryzik (Bytom)

 

1 Daniel Ozorowski (Bytom)

2 Jan Brożek (Bytom)

3 Mateusz Jędrzejczyk (Częstochowa)

 

2005-2004

1 Maria Kotula (Bytom)

2 Kinga Kleszcz (Częstochowa)

3 Oliwia Burliga (Bytom)

 

1 Wojciech Całka (Bytom)

2 Jakub Fus (Bytom)

3 Kacper Kil (Bytom)

 

2003-2002

1 Marta Pinkawa (Bytom)

2 Laura Namysło (Bytom)

3 Julia Pfeifer (Tarnowskie Góry)

 

1 Dawid Gryzik (Bytom)

2 Patryk Ziętek (Bytom)

2 Bartłomiej Bielak (Bytom)

 

Oficjalne podsumowanie oraz rozdanie dyplomów i statuetek odbędzie się 2.04 w Bytomiu.
Wratislavia Cup - pełna relacja
[ dodano:  niedziela, 6 marca 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje
Oto mamy rok 2016 i pierwszy duży turniej. Jak to zwykle bywa z wyzwaniami, każdy ma inne cele, inne nastawienie, a ostatecznie różne rezultaty, ale o tym za chwilę.
   Wratislavia Cup (bo to jest właśnie ten słynny pierwszy poważny turniej dla bytomskich zawodników  w roku), Po raz kolejny odbył się na hali AWF-u Wrocław. I po raz kolejny barw "Ipponu" broniła, z różnym szczęściem, spora (17 osobowa) i silna ekipa. Ostatecznie udało się zdobyć 8 "krążków" w tym 3 złote. 
   Najmłodszymi zawodnikami, zarówno wiekiem jak i stopniem, byli Szymon Wrodarczyk i Mateusz Jęsiek. Niestety,  obydwu nie dopisało szczęście i odpadli w pierwszej rundzie. 
   W starszej grupie (bo to w końcu już młodzicy młodsi) Bytom także miał 2 reprezentantów, jednak tym razem znacznie bardziej doświadczonych. Mateusz Osypanka, który mimo młodego wieku ma już olbrzymi zawodniczy staż, niestety nie zdążył się dobrze rozpędzić na swojej medalowej drodze a już z niej zboczył... i tak, niestety, Mateusz ukończył start na drugiej rundzie. Z kolei Martyna Bielak w obsadzonej wieloma dobrymi zawodnikami kategorii brązowych pasów wywalczyła brązowy medal. 
   W najstarszej dziecięcej kategorii startowało już trzech bytomian. Konrad Fijałkowski udanie rozpoczął ten rok wygrywając kilka rund i dochodząc aż do ćwierćfinału,  w którym  po wyrównanej walce niejednogłośnie przegrał wejście do strefy medalowej. Na tym samym etapie swoje starty zakończył Jakub Kancerek (choć on oczywiście w brązowych pasach), Ale jeżeli Cię to pocieszy, Kuba, to Sensei jest zadowolony z Twojego startu. Jednak największą radość sprawił Wojciech Całka, który był bezsprzecznie najlepszym w swojej kategorii,  pewnie wygrywając wszystkie pojedynki. Tym samym Wojtek udanie rozpoczął swoje starty w najstarszej kategorii (zarówno pasowej jak i wiekowej). Oby tylko Wojtek utrzymał swoją formę do czerwcowego Pucharu Polski Dzieci.
   Ale wracając do wydarzeń w hali AWF - po krótkiej przerwie na dekoracje młodszych zawodników rozpoczęto starty kadetów, juniorów i młodzieżowców.
   Wśród  tych pierwszych można było dostrzec  jedną zawodniczkę i 4 zawodników  rozgrzewających się w czarno-czerwonych dresach naszego Klubu. Co prawda Jan Miodek wraz z Bartłomiejem Bielakiem nie zwojowali za wiele, jednak zebrali nowe doświadczenia startując po raz pierwszy w tej  kategorii wiekowej. Z kolei Patryk Ziętek dostał się do finałowej ósemki w konkurencji kata (brawo). Udany medalowo start zaliczył również Dawid Gryzik, który coraz śmielej puka do drzwi kadry Polski juniorów. Na szczególną uwagę zasługuje jego start w kumite, w którym ostatecznie (podobnie jak w kata) zdobył brąz. Jednak jego wola walki i odwaga pozwalają z nadzieją patrzeć na jego przyszłe występy. Naszą jedyną zawodniczką w tej kategorii wiekowej była sensei Julia Bittner. Julka  z licznymi przygodami dotarła do finału, a następnie go wygrała. Julce należą się szczególne brawa, gdyż od pierwszej rundy walczyła z połamanym palcem  lewej dłoni. Mało? Julka dwukrotnie musiała odrabiać starty i dwukrotnie jej się to udało. Co tu więcej powiedzieć? życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
   W kategorii juniorów po raz kolejny mogliśmy oglądać aż 4 zawodników z Bytomia. Niestety,  starty Łukasza Mazura, Pawła Jęsieka i Jarosława Turlajewa nie przejdą do historii.  Jarek po bardzo wyrównanej i dobrej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Rzeszowa tuż przed strefą medalową. Najbardziej doświadczony Michał Kłosek pewnie wygrał w kata, i szedł (co najmniej równie pewnie) do finału kumite. Jednak tam niefortunnie kopnął mistrza Czech w kolano i doznał bardzo niebezpiecznie wyglądające kontuzji stopy. Kontuzja okazała się na tyle niebezpieczna że uniemożliwiła Michałowi dalszą walkę w finale. I w ten pechowy sposób sensei Kłosek musiał zakończyć występ we Wrocławiu. 
   Ostatnim zawodnikiem (a uprzednio też coachem) był sensei Michał. Ten rozpoczął starty w kumite od efektownego wazari po mawashi-geri na poziom jodan. Jednak później już nie było tak różowo. Ostatecznie Michał po pełnym zwrotów akcji pojedynku przegrał przez punkty karne w ćwierćfinale. W kata sensei Michał uplasował się ostatecznie na trzeciej pozycji. 
   Z Wrocławia wracamy w dobrych nastrojach i już wyznaczamy sobie kolejne wyzwania. Dla niektórych będzie to ostra poprawa, dla innych utrzymanie poziomu,  a dla jeszcze innych analiza swoich pierwszych startów. A jeżeli ktoś ma wątpliwości do której grupy się zalicza, powinien je jak najszybciej rozwiać najlepiej... na treningu.Dodatkowy egzamin
[ dodano:  czwartek, 3 marca 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Ostatnia szansa na egzamin, dla osób które jeszcze nie podchodziły do niego w tym roku odbędzie się 11.03 (piątek) w Szombierkach, w ramach treningu o 17.10

Do egzaminu mogą podejść osoby, które nie zdawały jeszcze egzaminu w tym roku (w zwykłym terminie były chore, nie byli przygotowani itp) oraz osoby znające poprawki. Nie można zdawać kolejnego egzaminu w tym roku (wg. Wymagań egzaminacyjnych musi zostać zachowana przerwa min. 3 miesięcy od poprzedniego egzaminu).

Obowiązują normalne zasady zapisania się na egzamin (złożenie karty zgłoszenia u instruktora i opłacenie opłaty 60 zł na tydzień przed egzaminem). Wszyscy zdający zobowiązani są do posiadania opłaconej indywidualnej licencji członkowskiej PZKT. Więcej informacji w poprzednich postach
turniej sparingowy 01.2016 - wyniki
[ dodano:  czwartek, 11 lutego 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

W tym roku, aby jeszcze lepiej przygotować się do startów w zawodach uruchomiliśmy system mini-turniejów-sparingów, które będziemy rozgrywać w ramach treningów kadry mniej więcej raz w miesiącu. Żeby każdy mógł stoczyć maksymalną ilość walk zawody rozgrywamy systemem każdy z każdym.

Dzieci (2003 i młodsi) rywalizują w kata heian, a starsi w kumite. 

Pierwszy turniej rozegraliśmy w ostatni weekend stycznia - dzieci rywalizowały w kata heian shodan, kadeci w kogo kumite, a juniorzy i seniorzy w jiyu kumite. W lutym turniej czeka nas na obozie, a na przyszłych zawodach młodszych czekają kolejne kata heian, starszych rywalizacja w kitei oraz zmiana kumite (zamiast jiyu kogo i odwrotnie).

Sensei podsumował turniej krótko - powiedział, ze jest zadowolony z poziomu, mimo że dopiero zaczynamy sezon, a dla niektórych do dopiero pierwszy start w kumite wszystkim udało się zdobyć waza-ari i pokazali ducha walki. Dowiedzieliśmy się nad czym trzeba jeszcze opracować i do kolejnego turnieju staniemy lepiej przygotowani.

 

Wyniki:

Dzieci 2005 i młodsi

1. Martyna Bielak

2. Mateusz Osypanka

3. Mateusz Jęsiek

4. Wiktoria Gryzik

młodzicy (2004-2003)

1. Wojciech Całka

2. Jakub Kancerek

3. Marta Pinkawa

4. Konrad Fijałkowski

 

Kadeci (ilość punktów po walkach):

1 Julia Bittner 8

2 Dawid Gryzik 5

3 Jan Miodek 5

4 Bartłomiej Bielak 4

5 Patryk Ziętek 3

 

juniorzy:

1 Michał Kłosek 8

2 Paweł Jęsiek 4

3 Jakub Zajega 2

4 Łukasz Mazur 0

Na koniec rywalizowali ze sobą seniorzy - Michał Sowa zakończył walkę z Grzegorzem Jęsiekiem przed czasem i na "deser" jako zwycięzca turnieju seniorów zmierzył się z najlepszym juniorem. Walka Kłosek - Sowa zakończyła się bezpunktowym remisem po dogrywce.
licencje członkowskie PZKT 2016
[ dodano:  czwartek, 14 stycznia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Przypominamy o konieczności opłacenia licencji członkowskich  Polskiego Związku Karate Tradycyjnego za rok 2016!

Licencja w wysokości 40 zł/ osobę obowiązuje każdego ćwiczącego karate. Posiadanie opłaconej licencji jest obowiązkowe dla osób, które chcą brać czynny udział w życiu PZKT - zdawać egzaminy na stopnie, startować w zawodach pod patronatem PZKT lub brać udział w seminariach przez PZKT organizowanych. 

 Licencje można opłacać indywidualnie, przez wpłatę na konto PZKT - więcej informacji i numer konta tutaj 

W polu "klub macierzysty" należy wpisać "MUKS Bytom"

 

 

 
Egzaminy 02.2016 - terminy i informacje
[ dodano:  czwartek, 14 stycznia 2016 przez:  Maria Sowa ]
Egzaminy

W związku ze zbliżającymi się egzaminami na stopnie uczniowskie przypominamy wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie.

Każdy zdający MUSI mieć wykupioną INDYWIDUALNĄ LICENCJĘ CZŁONKOWSKĄ PZKT NA ROK 2016 (osoby, które przynależały do Klubu w roku szkolnym 2014/15 powinny mieć ją zapłaconą w grudniu 2015, nowi członkowie Klubu muszą uregulować tę sprawę przed egzaminem.)

Na egzamin należy zapisać się z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem! 

Wraz z opłatą należy oddać wydrukowaną i wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą znajdziecie tutaj.

Koszt egzaminu- 60zł.

Na egzaminy zapraszamy również Rodziców - na pewno chętnie obejrzą Państwo, jakie postępy robią Wasze pociechy, a dla najmłodszych będzie to duże wsparcie w tym stresującym momencie. Jednocześnie prosimy, ale nie robić zdjęć ani filmików podczas egzaminów, ponieważ obiektywy rozpraszają Dzieci, a nawet starszych. Jedną, oficjalną fotorelację z egzaminu umieścimy na stronie.

Egzaminy odbędą się w ramach treningów w sekcjach:

 • 3.02 (środa) w Jaworzu
 • 10.02 (środa) w SP 4 od godz. 16.30
 • 11.02 (czwartek) w SP 9 od 15.30
 • 11.02 (czwartek) w Tarnowskich Górach od 18.00
 • 12.02 (piątek) w Szombierkach od 16.00

Przypominamy również o obowiązujących testach sprawnościowych. 

 

W ramach przygotowań do  egzaminów proponujemy obejrzeć kata w wykonaniu najlepszych z naszego klubu:

Do egzaminu na 8 kyu (żółty pas) kata heian shodan w wykonaniu Mateusza Osypanki - brązowego medalisty Pucharu Europy Dzieci.

Do egzaminu na 7 kyu (pomarańczowy pas) kata heian nidan w wykonaniu multimedalisty Pucharu Polski Dzieci Dawida Gryzika

Do egzaminu na 6 kyu (zielony pas) kata heian sandan w wykonaniu zdobywcy Pucharu Polski Dzieci Michała Józafa

 Do egzaminu na 5 kyu (niebieski pas) kata heian yondan w wykonaniu zwycięzcy MMM 2015 Dawida Gryzika

Do egzaminu na 4 kyu (niebieski pas) kata heian godan w wykonaniu Mistrza Świata w kata Michała Kłoska

Do egzaminu na 3 kyu (brązowy pas) kata bassai-dai w wykonaniu D.Gryzika oraz Jana Miodka lub Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 kyu (brązowy pas) kata kanku-dai w wykonaniu  Michała Kłoska

Do egzaminu na 1 dan (czarny pas)  polecamy kata empi w wykonaniu Mistrzyni Świata Anny Kuśnierz

 

 

Więcej wykonań kata znajdziecie na naszym kanale na Youtube