Aby zapewnić poprawne działanie i wyświetlanie tej strony Twoja przeglądarka musi zezwalać na wykonywanie skryptów JavaScript!
Szlachetna paczka - zrób ją razem z nami i pomóż potrzebującym
[ dodano:  środa, 22 listopada 2017 przez:  Maria Sowa ]
Informacje

Już po raz piąty, jako społeczność karateków, dołączamy się do akcji Szlachetna PACZKA, która pozwoli nam pomóc jednej z ubogich rodzin w Bytomiu. Chcemy, aby dla wybranej przez nas Rodziny te Święta, i nie tylko, były wyjątkowe. Oprócz podarowania im artykułów pierwszej potrzeby dajemy im szansę na "odbicie się od dna" i przywracamy nadzieję w ludzi :)

To wszystko nie odbędzie się jednak bez Waszej pomocy! Podobnie jak w latach poprzednich prosimy  o przynoszenie do instruktorów w czasie treningów produktów wymienionych w potrzebach Rodziny  i/lub lub wpłacanie dowolnej kwoty pieniędzy, za które zakupimy dla Rodziny brakujące rzeczy.
Na skompletowanie Paczki mamy czas do piątku 8.12 włącznie. W weekend będziemy wszystko pakować i zawozić do centrali Szlachetnej Paczki, skąd prezenty trafią do Rodziny. Pamiętajmy, że przygotowujemy prezent, dlatego podarowane rzeczy (odzież, koce, pościel) mogą być używane, ale musza być w dobrym stanie!

 

Potrzeby Rodziny:

  • niepsująca się żywność (Herbata, Kasza, Cukier, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, płatki itp.)
  • Środki czystości (Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów 
  • Odzież dla Chłopca
  • Spodnie Rozmiar: 172 (M) Sylwetka: Szczupły
  • Bluzy Rozmiar: M Sylwetka: Szczupły
  • Obuwie zimowe Kategoria: trapery Rozmiar: 42 
  • Wyposażenie mieszkania (Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka)
  • Specjalne upominki Kevin - fotel biurowy, Pani Iwona - garnki 
Opis Rodziny:
Pani Iwona (53 l.) mieszka z synem Kevinem (18 l.). Pani Iwona już od dawna musi radzić sobie sama. Jest samotnie wychowującą matką z trudną sytuacją życiową i chorobową. Pani Iwona od 24 roku życia choruje na astmę, potem doszła do niej niewydolność serca, choroby kobiece oraz depresja i problemy z płucami. Źródłem utrzymania rodziny jest pomoc otrzymywana z opieki społecznej (960 zł). Odkąd rodzinie nie przysługuje już 500+, sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania, pozostaje zaledwie 67 zł na osobę miesięcznie. Trudna sytuacja finansowa sprawia, że pani Iwona nie jest w stanie wykupić wszystkich niezbędnych lekarstw, których cena mieści się w granicy 300 zł. Pani Iwona jest bardzo uczuciową, otwartą osobą, często uśmiechniętą. Stara się nie pokazywać synowi swoich emocji i zmartwień co do sytuacji w jakiej się znajdują. Kobieta chce ją poprawić, dlatego też stara się o rentę. Pani Iwona jest bardzo dumna ze swojego syna. Kevin to wzorowym uczeń, który w przyszłości chciałby zostać strażakiem. Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty, na które często brakuje pieniędzy. Dlatego dla pani Iwony szczególnie ważne są żywność, środki czystości oraz obuwie zimowe dla syna.
P.S. Wiemy, że możemy zaspokoić więcej niż tylko podstawowe potrzeby naszej Rodziny, wymienione powyżej. Dlatego skontaktowaliśmy się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną i dowiedzieliśmy się, że marzą im się bilety do opery, dlatego jeśli ktoś z Państwa może pomóc w tej kwestii prosimy o kontakt. 
Rodzina również ucieszy się, jeśli dostanie gry planszowe, w które będą mogli wspólnie grać. Pani Iwonie przydadzą się również nowe okulary korekcyjne i ubrania zimowe i buty (rozmiar L, but 38).


  Komentarze:
pokaż >
wczytywanie wczytywanie...


Dodaj:


zapisywanie zapisywanie...