|
|
Aby zapewnić poprawne działanie i wyświetlanie tej strony Twoja przeglądarka musi zezwalać
na wykonywanie skryptów JavaScript!
|
W dniach 9-11 grudnia w Lublinie toczyły się pierwsze, historyczne zawody World Traditional Karate-do Union - platformy łączącej różne style i związki karate tradycyjnego na świecie, na matach rywalizowało 1500 zawodników z 28 krajów.
Zawodnicy klubu MUKS Bytom startowali w I Mistrzostwach Świata WTKU w Karate Tradycyjnym oraz Pucharze Świata Dzieci i zdobyli 10 medali, w tym 7 złotych!
Na Mistrzostwa Świata powołanie do startu dostała 4 zawodników z MUKS Bytom:
Michał Sowa został podwójnym mistrzem świata - w konkurencji fukugo i kumite drużynowym. Medal indywidualny w dwuboju cieszy tym bardziej, że w pojedynku kitei Michał pokonał Yevhena Buzinskiego z Ukrainy, który chwilę wcześniej został mistrzem świata w kata.
Maria Wysogląd została mistrzynią świata w kata indywidualnym.
Kacper Pogoda został mistrzem świata w kata i fukugo kadetów, a dodatkowo mistrzem świata w kata drużynowym juniorów i vicemistrzem w kumite drużynowym.
Magdalena Różyło również zaprezentowała się dobrze plasując się na 6 pozycji w kata kadetek.
Puchar Świata Dzieci to impreza dla zawodników poniżej 13 roku życia, bez limitu zawodników reprezentujących dany kraj. MUKS Bytom reprezentowała 12 zawodników kadry klubu:
Najlepiej spisał się najmłodszy bytomski zawodnik - Fabian Widera, który wywalczył złoto w kata oraz srebro w kumie.
Kolejnym medalistą z Bytomia został Dominik Kandzia, który zdobył brąz w kumite.
Oliwia Pogoda po 4-godzinnej konkurencji kata wraca do domu z 5 pozycją oraz drugą wśród Polek - świetny wynik!
W ćwierćfinałach, tuż przed strefą medalową swoje rywalizacje zakończyli również: Wojciech Zdebel, Maciej Gadziński i Alicja Słowińska.
Ale na pochwałę zasługują wszyscy nasi mali wojownicy: Marcel Janocha, Milena Dudczak, Wanda Kres, Julia Łyczko, Gabriel Wilk i Jan Majewski.
Impreza była olbrzymia, a zawody toczyły się systemem z pełnymi repasażami - nie było tu przypadkowych medali, każdy musiał na swój sukces mocno zapracować. Wszyscy nasi zawodnicy walczyli dzielnie wygrywając wiele pojedynków.
Janusz Sowa, trener zawodników podsumował zawody następująco:
„Najbardziej cieszą złote medale seniorów. Mistrzyni Europy Maria Wysogląd po raz pierwszy w swojej karierze sięgnęła po indywidualny tytuł mistrzyni świata. Najbardziej ostatnio utytułowany polski zawodnik Michał Sowa obronił tytuł mistrza świata w fuku-go zdobyty w Kanadzie 4 lata temu. Cieszy też, że Maria i Michał utrzymują stabilną formę i potwierdzili swoje sukcesy odniesione w Mistrzostwach Europy we włoskim Rimini. Na najważniejszych imprezach w roku Kacper Pogoda startował ze zmiennym szczęściem, na koniec roku jednak strzelił z formą i pokazał, że jest najbardziej wszechstronnym młodym zawodnikiem – dwa złota indywidualnie, oraz złoto i srebro w drużynie to najlepszy wynik imprezy wśród juniorów. Gdyby nie choroba Magdaleny Różyło, która startowała mimo wysokiej gorączki, zawodnicy MUKS Bytom zaliczyliby plan maksimum na tę imprezę.”
„Całość kadry dzieci spisała się dobrze. Oczywiście medale cieszą najbardziej, jednak dla mnie równie ważny jest dobry start i mnóstwo wygranych pojedynków całej drużyny. To jest świadectwem sprawnego systemu szkolenia, a nie talentu pojedynczych osób” – tak starty podsumował Michał Sowa, trener kadry dzieci.
Wydarzeniu patronowały liczne media, które linkujemy na naszym facebooku na bieżąco, ale podsyłamy też kilka wybranych relacji:
TVP 3 Lublin i wypowiedź senseia Michała tutaj
PZKT i wypowiedź sensei Marysi tutaj
relacja video z gali finałowej Mistrzostw tutaj
Profil Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, gdzie znajdziecie kilkanaście krótkich filmików z zawodów tutaj
wczytywanie...
Jesienią toczy się otwarta Opolska Liga Karate, czyli cykl turniejów, w których biorą udział zawodnicy z województw: opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i śląskiego. Nasi zawodnicy startowali na dwóch turniejach w ramach Ligi - w Głuchołazach 16 października i w Kluczborku 26 listopada. Obydwa starty były dla nas bardzo dobre i przyniosły łącznie 30 medali oraz dwa tytuły najlepszej zawodniczki! Cieszy nas również fakt, że zawodnicy, którzy nie zdobyli medalu na pierwszych zawodach mocno przepracowali te 2 miesiące i z Kluczborka wrócili już z medalami.
Wyniki Głuchołazy:
- Anna Popławska - 1 miejsce (kata i kumite), tytuł najlepszej zawodniczki
- Dorota Fogel - 1 miejsce (kumite) 2 miejsce (kata)
- Jakub Szymoniak - 1 miejsce w kata
- Aleksander Sikora - 2 miejsce w kata
- Agnieszka Barańska-Gembicka- 3 (kata i kumite)
- Wiesław Lech - 3 (kata i kumite)
- Maksymilian Wesoły - 3 miejsce (kata i kumite)
- Zofia Czajkowska - 3 miejsce w kata
- Jagoda Pląskowska - 3 miejsce (kata)
- Izabela Lech - 3 (kumite)
- Natalia Pogoda - 3 miejsce (kumite)
Wyniki Kluczbork:
- Magdalena Różyło - 1 miejsce kata i kumite oraz tytuł najlepszej zawodniczki
- Anna Popławska - 2 miejsce kata, 1 miejsce kumite
- Oliwia Pogoda - 3 miejsce kata i kumite
- Fabian Widera - 1 miejsce kata
- Aleksander Sikora - 1 miejsce kata
- Nadia Pogoda - 3 miejsce kata
- Kacper Kania - 3 miejsce kata
- Maciej Gadziński - 3 miejsce kata
- Dominik Kandzia - 3 miejsce kata
- Wiktoria Białas - 3 miejsce kumite
- Wiktor Kurowski - 3 miejsce kata
Oprócz medalistów nasz klub reprezentowali: Alicja Śmiłowska, Aleksander Jaksa, Aleksander Dubkowiecki i Mariusz Gembicki.
wczytywanie...
6.11 w Bytomiu organizowaliśmy zawody - Śląską Ligę Karate Tradycyjnego oraz Turniej Pierwszego Kroku. Obydwa turnieje zgromadził na starcie 154 zawodników z 7 klubów z całego Śląska, a nawet z Wrocławia:
- KKT Częstochowa,
- KS Tsume,
- SKT "Heian" Jaworze,
- AZS UŚ Katowice,
- Wrocławski IKT,
- Tarnowskie Góry,
- MUKS Bytom.
"Bardzo cieszy mnie frekwencja na zawodach - z roku na rok startuje coraz więcej zawodników i coraz więcej klubów. W tym roku na naszej Śląskiej Lidze zagościł również klub z Wrocławia. Taka duża frekwencja powoduje, że poziom jest wysoki - zawodnicy wzajemnie motywją się do startów i treningów, bo medali nie dostaje się "za darmo". Nasza Liga to taka kuźnia talentów, tutaj każdy ma okazję się sprawdzić, zobaczyć jak wyglądają zawody, poczuć smak porażki i zwycięstwa. Później, jak już się złapie bakcyla i jest motywacja do trenigów wystarczy wytrwałość by stopniowo rozwijać swoją karierę zawodniczą. To tutaj swoje starty rozpoczynali nasi najlepsi zawodnicy m.in. medaliści ostatnich Mistrzostw Europy - Maria Wysogląd, Michał Sowa, Kacper Pogoda, Anna Popławska czy Magdalena Różyło." - tak zawody podsumował sensei Janusz Sowa prezes Śląskiego Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego.
Zawody toczyły się systemem pucharowym z repasażami, więc o każdy medal trzeba było naprawdę powalczyć. Licznie zgromadzona publicznośc mogła zobaczyć sporo walk na wysokim poziomie. Przy okazji zawodów robiliśmy sobie również wspólne zdjęcie do klubowego kalendarza na rok 2023.
Ogromne brawa należą się ekipie technicznej, dzięki której zaowdy przebiegły szybko i sprawnie - super że można na Was liczyć!
Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się tutaj
Fotorelacja w obiektywie Konrada Wysogląda tutaj
Wszystkim startującym gratulujemy!
wczytywanie...
W dniach 21-23 października we włoskim Rimini toczyły się XXVI Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan, na których doskonale spisali się nasi zawodnicy! Z tego mocno obsadzonego turnieju (przeszło 1200 zawodników z 26 krajów) zawodnicy MUKS Bytom przywieźli do Polski 9 medali, w tym 5 tytułów mistrza Europy.
Sensei Michał Sowa po raz kolejny obronił tytuł mistrza Europy w fukugo (dwuboju) seniorów. Kolejne dwa złota Michał wywalczył w kata drużynowym i kumite drużynowym.Dodatkowo Michał został najlepszym zawodnikiem turnieju!
Sensei Maria Wysogląd również obroniła tytuł mistrzyni Europy w kata seniorek, a w kata drużynowym zdobyła medal srebrny.
Sensei Kacper Pogoda zdobył złoty medal w kata drużynowym juniorów oraz brąz w kumite drużynowym kadetów.
Sensei Anna Popławska zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym juniorek.
Magdalena Różyło zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym kadetek.
Informacja ze strony miejskiej tutaj
Krótka relacja foto PZKT tutaj
wczytywanie...
Serdecznie zapraszamy wszystkich śląskich karateków na zawody Śląskiej Ligi Karate Tradycyjnego oraz Turniej Pierwszego Kroku, które odbędą się 6.11 (niedziela) w Bytomiu. Planowane są starty wszystkich grup wiekowych w kata i kumite oraz, specjalnie dla dzieci, które dołączyły do grona karateków we wrześniu konkurencję kihon (techniki podstawowe).
Miejsce: Hala OSiR, Bytom ul. Strzelców Bytomskich 131 godzina 12.00 (wejście po prawej stronie).
W czasie zawodów zrobimy również zdjęcia do kalendarza klubowego na rok 2023 - osoby, które będą na zawodach będą również uwiecznione w naszym kalendarzu.
Na macie będą mogli zaprezentować się wszyscy - od przedszkolaków do seniorów, zarówno początkujący jak i zaawansowani. Wszystkich zachęcamy do startu - to świetna okazja żeby się sprawdzić, a także duża porcja motywacji do treningu! Każdy startujący otrzyma również nagrodę za udział, a zwycięzcy medale i dyplomy. Przypominamy również, że start w zawodach jest elementem koniecznym do podejścia do egzaminów na stopnie kyu, a wyniki ze Śląskiej Ligi są podstawą do powołania do kadry klubu.
Planowane kategorie wiekowe: -2015 młodsi -2013-2014 -2011-2012 -2009-2010 -kadeci (2008-2007) -juniorzy (2005-2006) -seniorzy (2004 i starsi)
W każdej kategorii podział na dziewczynki i chłopców oraz, w miarę możliwości, wg. stopni
Konkurencje, przebieg i zasady:
-Turniej pierwszego kroku:
system pucharowy, zawodnicy wykonują w parach równocześnie techniki:
- 5 razy zuki
- 5 razy ageuke
- 5 razy maegeri
Każda ostatnia technika z kiai (okrzyk), techniki wykonywane w pozycji yoi-dachi, na liczenie sędziego
Śląska Liga:
system pucharowy z repasażami, zawodnicy w parach wykonują dowolne kata heian, ocena systemem chorągiewkowym, kumite - kihon ippon (oi zuki yodan, chudan, maegeri) lub jiyu ippon (ataki - kizami zuki, gyaku zuki chudan, maegeri i ushirogeri)
Kadeci, juniorzy, seniorzy:
kata oceniane systemem punktowym, inne w finale i półfinale, dowolne z listy WTKF
kumite: kogo kumite (kobiety, juniorzy młodsi) jiyu kumite (seniorzy i juniorzy)
Zapisy u instruktorów do czartku 3.11 włącznie, NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI DOPISAĆ SIĘ NA ZAWODY PO TYM TERMINIE.
Opłata startowa - 30 złotych do zawodnika.
Wszyscy startujący muszą posiadać zgodę opiekuna, ubezpieczenie NNW i aktualne badania lekarskie.
Każdy zawodnik powinien posiadać ubezpieczenie NNW obejmujące zawody sportowe. Istnieje możliwość wykupienia polisy jednodniowej w cenie 10 zł - prosimy o taką informację w trakcie zapisu na zawody u instruktora, lub dopisania się jeszcze do polisy całorocznej (w cenie 50 złotych).
ZAPRASZAMY!!!
wczytywanie...
Gorąco zachęcamy do głosowania na nasz projekt w Bytomskim Budżecie Obywatelskim - "Bytom Miastem Karate"!
Od 23 września do 7 października głosować można na "Bytom Miastem Karate" - organizację wydarzenia, które będzie obejmowało:
- Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym (zawody dla karateków)
- warsztaty karate i konkursy dla osób niećwiczących
- seminarium z jednym z topowych karateków świata
- gry i zabawy dla wszystkich
Bytom Miastem Karate to projekt, który realizowaliśmy już w 2020 i 2022 roku i obydwie imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zostały bardzo pozytywnie odebrane.
W tym roku również chcemy zorganizować Wam weekend pod znakiem karate i potrzebujemy do tego Waszych głosów!
Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich mieszkańców Bytomia.
Głosować może każdy mieszkaniec Bytomia (również niepełnoletni), więc zachęcamy do włączenia do głosowania swoich znajomych. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem Internetu - zagłosować można poprzez stronę www.bo.bytom.pl
W tym roku każdy ma do oddania dwa głosy - na projekty duże (powyżej 0,5 mln złotych) oraz mniejsze (poniżej 0,5 mln złotych). Bytom Miastem Karate to projekt mniejszy.
Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się na jeden weekend zmienić Bytom w miasto karate ;)
wczytywanie...
W dniach 1-4 września w COP OPO w Giżycku odbywało się międzynarodowe seminarium Gasshuku. W szkoleniu uczestniczyło 220 karateków z Polski, Czech i Litwy. Wśród nich była również 7-osobowa reprezentacja naszego klubu: Janusz Sowa, Maria Wysogląd, Anna Popławska, Magdalena Różyło, Grzegorz Kiedos, Kacper Pogoda i Dawid Standera. Treningi podczas letniego Gasshuku karate tradycyjnego prowadzili trenerzy: Wacław Antoniak 8 dan, jeden z pionierów karate w Polsce, a także Krzysztof Neugebauer 7 dan, Andrzej Zarzeczny 5 dan i Radek Janus 5 dan, prezes Czeskiej Federacji Karate Tradycyjnego. Konsultację do egzaminów dan oraz same egzaminy przeprowadzili trenerzy Andrzej Olech 6 dan i Jacek Wierzbicki 5 dan.
Na koniec Gasshuku odbyły się również egzaminy na stopnie mistrzowskie dan, które z powodzeniem zaliczyła czwórka naszych reprezentanów. I tak od niedzieli mamy w klubie trzech nowych senseiów oraz jednego senseia z wyższym stopniem:
- Maria Wysogląd 4 dan
- Anna Popławska 1 dan
- Grzegorz Kiedos 1 dan
- Dawid Standera 1 dan
Serdecznie gratulujemy!
Relacja z Gasshuku Polskiego Związku Karate Tradycyjnego
wczytywanie...
Wyjazd na obóz letni do Pogorzelicy w niedzielę 21.08 o godzinie 04.00 z parkingu Szkoły Społecznej (ul. Skrajna 14a, wjazd od strony kościoła).
Pobyt zaczynamy od obiadu około 14.00 - warto zaopatrzyć się w drobną przekąskę i wodę do picia na podróż. Osoby, które cierpią na chorobę lokomocyjną powinny przyjąć odpowiednie leki przed podróżą i mieć odpowiednią porcję na drogę powrotną. W czasie obozu Dzieci mają ograniczony dostęp do telefonów komórkowych (zwykle do godziny dziennie po obiedzie). W pilnych sprawach będą się z Państwem kontaktować instruktorzy. Leki, które Dzieci przyjmują stale należy oddać instruktorowi w dniu wyjazdu opisane wraz z dawkowaniem. Prosimy ograniczyć załatwianie formalności bezpośrednio przed wyjazdem - pytania, brakujące wpłaty, karty obozowe prosimy kierować do instruktorów w czasie treningów wakacyjnych do 12.08 włącznie.
Relacje na bieżąco z obozu będzie można znaleźć na nasyzm profilu na facebooku tutaj
Na obóz należy spakować:
- karate-gi, pas (najlepiej 2 komplety)
-strój sportowy (spodenki, dres, koszulka, buty)
-kostium kąpielowy
- mały plecak na wycieczki
- kurtkę przeciwdeszczową (wodoodporną)
-czapka z daszkiem/kapelusz, krem z filtrem, środek na komary
-ręczniki (dodatkowy na plażę), kosmetyczka, bielizna
-koszulki (najlepiej na każdy dzień świeżą) z długim i krótkim rękawem
-kilka par spodni (długie i krótkie)
-ciepła bluza lub sweter
-drobne kieszonkowe
- zegarek/budzik, latarka, przybory do pisania
-ulubione gry planszowe, piłkę do gry, paletki itp.
Nie zabieramy gier elektronicznych (typu PSP), napojów gazowanych i chipsów.
Link do karty obozowej tutaj
wczytywanie...
W dniach 18-19 czerwca w Łodzi toczył się XXII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym, czyli najważniejsza impreza w roku dla roczników 2009 i młodszych. Na starcie stawiło się blisko 800 zawodników z 54 klubów z całej Polski, w tym 14 karateków w barwach MUKS Bytom. Poziom zawodów był bardzo wysoki, konkurencje liczne, a dodatkowe repasaże sprawiały, że trzeba było stoczyć dużo walk. Nasza ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze - solidne przygotowania do startów zaprocentowały i każdy może być dumny ze swojego występu na macie.
Brązowy medal wywalczyła drużyna kata w składzie Oliwia Pogoda, Natalia Pogoda i Julia Łyczko.
Miejsca 5 zajęli Dominik Kandzia i Mateusz Warmus w konkurencji kata, gdzie po wielu wygranych pojedynkach musieli uznać wyższość rywali w ostatniej walce o medal.
MUKS Bytom reprezentowali:
Wanda Kres, Milena Dudczak, Kamila Krzok, Oliwia Pogoda, Natalia Pogoda, Julia Łyczko, Aleksander Sikora, Marcel Janocha, Franciszek Łapuszyński, Dominik Kandzia, Wojciech Zdebel, Mateusz Warmus, Jan Majewski i Łukasz Standera.
wczytywanie...
W sobotę 11 czerwca bawiliśmy się na pikniku klubowym. Rozpoczęliśmy wspólnym treningiem, któremu przypatrywali się Rodzice - można było zobaczyć swoje Pociechy w akcji, porównać jak wypadają na tle rówieśników i jaki postęp zrobili. Później kadra klubu dała pokaz swoich umiejętności - widzowie mogli się zapoznać z konkurencjami drużynowymi rozgrywanymi na zawodach. Później był gwóźdź programu czyli egzaminy na stopnie uczniowskie kyu - wszyscy zaprezentowali się dobrze i pozytywnie zaliczyli testy. Gratulacje! Równolegle z egzaminami rozpoczęliśmy zabawę na podwórku - stół zapełnił się różnymi pysznościami przyniesionymi przez Rodziców, sensei Grzegorz rządził w królestwie grilla, pan Dominik kręcił watę cukrową, a na boisku trwały różne gry i zabawy. Były konkursty strzałów na bramkę, obrony goli senseia Michała, były kręgle, strzelanie z łuku, koszykówka, siatkówka, paletki.... ale najwięcej emocji budziła bitwa na balony wodne. Można też było przetestować siłę swoich technik w walce z piniatami, które nagrodziły starania cukierkami.
Dziękujemy wszytskim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku - przynieśli jedzenie, czuwali nad stołem i zabawami.
Zapraszamy na kolejny piknik za rok!
Zdjęcia autorstwa Konrada Wysogląda do zobaczenia tutaj
wczytywanie...
W dniach 3-5 czerwca w Zielonej Górze toczyły się XXXIII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze co zaowocowało wysokimi lokatami w turnieju. W barwach MUKS Bytom startowała10-osobowa reprezentacja, która zdobyła 9 medali, w tym 3 tytuły mistrza Polski! Zdobyte medale to również przepustka do kadry narodowej i powołań do startu na mistrzostwach świata, które odbędą się w grudniu.
W sobotę na matach prezentowali się kadeci i juniorzy (14-15 lat oraz 16-17). Dla wielu naszych zawodników był to debiut na imprezie tej rangi, więc tym bardziej należą się gratulacje za wysokie osiągnięcia. Najlepiej zaprezentował się Kacper Pogoda, który zdobył złoty medal w konkurencji kata kadetów oraz brązowy w konkurencji enbu (walka reżyserowana) wraz z Kajetanem Prysakiem. Bardzo dobrze poradziła sobie debiutująca na mistrzostwach Polski Magdalena Różyło zdobywając brązowy medal w kata indywidualnym kadetek. Magda doszła również do półfinału w konkurencji kumite, ale odniesiona w walce kontuzja uniemożliwiła jej obronę trzeciego miejsca w repasażu oraz wyeliminowała ze startu w fuku-go (dwuboju). Kolejny brąz wywalczyła juniorka Anna Popławska w kumite. Kata drużynowe kadetek w składzie Magdalena Różyło, Lilianna Kusek i Zuzanna Fogel po wejściu do finału ostatniecznie uplasowało się na wysokiej, czwartej pozycji. Bardzo dobry start zaliczył również Dawid Standera w konkurencji kumite, gdzie po 5 stoczonych walkach zajął miejsca 5-6.
W niedzielę startowali najbardziej doświadczeni zawodnicy czyli młodzieżowcy (18-20 lat) i seniorzy. tytuł mistrzyni Polski z zeszłego roku obraniła Maria Wysogląd w kata indywidualnym seniorek. Do tytułu mistrza Polski powrócił Michał Sowa w konkurencji fuku-go. Niestety kontuzja odniesiona w finale fuku-go wykluczyła Michała ze startu w kumite. Debiutujący w młodzieżowcach Wojtek Całka uplasował się na trzeciej pozycji. Ostatni brązowy medal zdobyła drużyna kata Michał Sowa, Wojciech Całka i Kacper Pogoda.
Zachęcamy do obejrzenia transmisji z gali finałowej Mistrzostw, można w niej zobaczyć finałowe kata sensei Marii oraz konkurencję kata drużynowego seniorów z udziałem senseiów Michała, Wojtka i Kacpra. Link tutaj
Galeria zdjęć autorstwa Konrada Wysogląda tutaj
Wyniki naszych zawodników w skrócie:
1. miejsce Maria Wysogląd w kata seniorek
1. miejsce Michał Sowa w fukugo seniorów
1. miejsce Kacper Pogoda w kata kadetów
3. miejsce Wojciech Całka kata młodzieżowców
3. miejsceAnna Popławska w kumite juniorek
3. miejsceMagdalena Różyło w kata kadetek
3. miejsceKata drużynowe seniorów: Michał Sowa, Wojciech Całka, Kacper Pogoda
3. miejsceEnbu kadetów: Kacper Pogoda, Kajetan Prysak
4 miejsce kata drużynowe kadetek: Magdalena Różyło, Lilianna Kusek, Zuzanna Fogel
wczytywanie...
13 edycja Silesia Cup - Otwarteg Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym przechodzi do historii!
W tym roku na matach stawiła się rekordowa ilość zawodników - 650 zgłoszeń z 37 klubów z Polski, Czech, Ukrainy oraz Litwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie - wśród startujących nie zabrakło medalistów mistrzostw Polski, Czech, Ukrainy, Europy i świata. Najbardziej cieszył nas przyjazd zawodników z Ukrainy - to niesamowite, że pomimo trwającej w ich kraju wojny, pomimo tego, że ciągle udzielają pomocy uchodźcom wewnętrznym znaleźli czas, aby wystartować w Silesia Cup. Nasza karatecka rodzina stanęła na wysokości zadania i zebrała 8 kartonów leków, opatrunkówi innych środków medycznych, które już są w drodze do Ukrainy! Wszystkim darczyńcom dziękujemy.
Zawodnicy z Bytomia wywalczyli łącznie 45 medali, w tym 13 złotych, dla części zawodników był to pierwszy start w zawodach lub pierwszy start w zawodach tak dużej rangi i wszystkim należą się gratulacje!
Dzięki liczym sponsorom najlepsi zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych zostali wyróżnieni specjalnymi nagrodami:
- hulajnogi od firmy HMS powędrowały do najlepszych zawodników dziecięcych - Niny Zięby (Krakowski KKT) oraz Kostiantyna Kovalova ("Okinawa" Karate Club Odessa)
- kimona od Best Karate Shop trafiły na ręce najlepszych juniorów - Moniki Ostrowskiej (Lubelski KKT) oraz Kacpra Pogody (MUKS Bytom)
- japońska broń wykuta przez kowala-artystę Jana Dubiela została wręczona najlepszym seniorom - Karolinie Wyporek (Krakowski KKT) oraz Michałowi Sowie (MUKS Bytom).
Impreza została objęta patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i Prezydenta Miasta Bytomia, a patronat medialny sprawowało Życie Bytomskie.
Sponsorami wydarzenia byli: firma HMS, Best Karate Shop, Lodziarnia "u Fiołków", Nadleśnictwo Rudziniec, Tiger Job, sklep Lokalny Patriota oraz kowal-artysta Jan Dubiel.
Szczególne podziękowania należą się Wolontariuszom, dzięki którym zawody przebiegły sprawnie i bezpiecznie. Niezawodna ekipa techniczna, która łączyła pracę za startami: Kaja, Emilia, Ania, Rostyslav, Dominik, Wojtek i Dawid - wielkie brawa dla Was! Ogrom pracy w organizację imprezy włożyli również: Państwo Fogel, Państwo Prysak, Państwo Krzok, Państwo Dudczak, Pani Zdebel, Pani Pogoda, Pani Standera, Pani Barańska, Pani Górska, Pani Bittner, Pani Pląskowska, Pan Kiedos, Pan Szymański, Pan Rak, Pan Cichoń, Pan Kres, Pan Gembicki, Pan Janocha, Pan Klockiewicz, Pan Szewczak, Weronika, Zuza i Lila. Bardzo wszystkim dziękujemy!
Pełne wyniki dostępne są tutaj
Fotorelacja w obiektywie Przemysława Koprowskiego tutaj
Obszerniejsza relacja foto tutaj
Relacja Miasta Bytom (wraz ze zdjęciami) tutaj
Zawody były współfinansowane ze środków Gminy Bytom.
wczytywanie...
W sobotę 21.05 zapraszamy na wykłady odbywające się w ramach programu "ćwiczę karate - jestem bezpieczny!". Wykłady są całkowicie bezpłatne, a uczestniczyć w nich mogą wszystkie chętne osoby (nie tylko uczestnicy programu).
Wykłady będą dotyczyły następującej tematyki:
- żywienie sportowca - dietetyk Alicja Zalecińska
- zapobieganie kontuzjom w sporcie i rekreacji - fizjoterapeuta Maria Wysogląd
- rola diety w budowaniu odporności organizamu - dietetyk Alicja Zalecińska
Wiedza, która zostanie przekazana pozwoli Wam wejść na jeszcze wyższy poziom sportowy - dowiecie się jak optymalnie przygotowywać swój organizm do wysiłku fizycznego, jak się po nim regenerować, w jaki sposóbbudować nawyki, aby Wasze ciało w pełni Wam służyło przed długie lata! Ponieważ chcemy przekazać dużą dawkę informacji zalecamy, aby w wykładach brały udział osoby dorosłe i młodzież, bez względu na stopień zaawansowania sportowego.
Zajęcia odbędą się w sobotę 21.05 od godziny 12.00 do około 15.00 wraz z przerwą - zachęcamy do udziału w całości! Miejsce: sala konferencyjna w Hali "na Skarpie" (ul. Modrzewskiego 5a) - wejście schodami przy windzie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zapisać się poprzez formularz tutaj
wczytywanie...
Pomóżmy uchodźcom wewnętrznym w Ukrainie!
W mieście Chmielnicki w Ukrainie działa bardzo dobry klub karate. Jak tylko wybuchła wojna karatecy otworzyli swoje dojo, aby mogli się w nim schronić tzw. uchodźcy wewnętrzni (czyli uciekający przed wojną w inne miejsca własnego kraju). Minęły ponad 2 miesiące i Chmielnicki Klub Karate jest obecnie jednym z większych ośrodków dla uchodźców działającym w Ukrainie - organizują i koordynują pomoc, rozdają dary, można się u nich schronić, zjeść coś ciepłego, zasięgnąć pomocy medycznej.
Zawodnicy z tego Klubu przyjadą do Bytomia 8 maja - aby startować w Silesia Cup, to doskonała okazja, aby przekazać im bezpośrednio dary, które będą ratować życie i zdrowie Ukraińców.
Lista rzeczy potrzebnych poniżej - prosimy nie przynosić rzeczy spoza listy - skupmy się na pomocy w dokładnie taki sposób jaki jest niezbędny. Osoby i instytucje, które chciałyby włączyć się w pomoc proszone są o przekazanie środków bezpośrednio w trakcie zawodów 8 maja w Hali na Skarpie od godziny 11.00 do 17.00 lub do Centrum Organizacji Pozarządowych "Lokal w Bytomiu" - przy placu Sobieskiego, pomiędzy 3-6 maja.
Serdecznie zachęcamy do pomocy!
Potrzebne środki medyczne:
- opatrunki hydrożelowe na oparzenia
- rurki intubacyjne (nosowe i ustne)
- środki odkażające na rany (np. octanisept, woda utleniona)
- Igły do dekompresji klatki piersiowej (do odbarczenia odmy)
- Opatrunki okluzyjne (zapobiegające odmie)
- opaski uciskowe (tourniquet)
- leki przeciwbólowe
- opatrunki hemostatyczne (ze środkiem leczniczym, np. Tromboguard )
- koce termiczne
- ręczny ssak medyczny
- środki unieruchamiające złamane kończyny
- nożyczki ratunkowe (do cięcia ubrań)
- maseczki do resuscytacji
- leki na biegunkę
- witaminy, elektrolity (w tabletkach lub proszek do rozpuszczania)
- opatrunki zwykłe i wysokochłonne, gazy sterylne
wczytywanie...
Po raz 13. mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Silesia Cup - Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się w niedzielę 08.05.2022 w Bytomiu, w Hali "na Skarpie"!
Będzie to wielkie święto karate w Bytomiu - na macie będzie można zobaczyć wielu utytułowanych zawodników, regularnie startujących w mistrzostwach świata czy Europy oraz rywalizację młodszych, równie utalentowanych zawodników.
Dokładamy wszelkich starań, żeby było to niezapomniane wydarzenie dla wszystkich - startujących, kibiców, a nawet sędziów. W zawodach mogą startować wszyscy zawodnicy - od przedszkolaków do seniorów w każdym stopniu zaawansowania, szczegóły w regulaminie. W poprzednich latach gościliśmy zawodników z 70 klubów z Polski, Czech, Ukrainy, Egiptu, Wielkiej Brytanii, a nawet Brazylii. W tym roku nie może zabraknąć tam również Ciebie!
Jak zwykle dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe (karate-gi, plecaki, sprzęt sportowy itp.) oraz pamiątki dla każdego uczestnika zawodów. Dla najlepszych zawodników specjalne niespodzianki.
Zaproszenie i regulamin tutaj
UWAGA! Zawodników z Bytomia obowiązuje termin zgłoszeń 29.04 (piątek) - zapisy u instruktorów.
Zawody są dofinansowywane z budżetu Gminy Bytom.
wczytywanie...
W niedzielę 13 marca Bytom stał się Miastem Karate. W Hali "na Skarpie" odbywało się wydarzenie Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym uczestniczyło 247 osób. Rozpoczęliśmy wspólnym treningiem, w którym wspolnie ćwiczyli doświdczeni karatecy jak i osoby, które dopiero pierwszy raz miały styczność z tą sztuką walki. Sensei Damian Karwacki z Łodzi przygotował serię gier i zabaw, które doskonale przygotowywały ciało do treningu karate i nie tylko. Po treningu był czas na zabawy i gry z animatorem, konkursy sprawnościowe z nagrodami, a dla karateków również zawody. Na koniec wydarzenia zaawansowani karatecy kontynuowali szkolenie z senseiem Karwackim - tematem był trening motoryczny przydatny w różnych sztukach walki.
Był to dzień pełen emocji, zabawy oraz wiedzy. Trening i seminarium były ogromną dawką inspiracji do treningu, a po zawodach każdy mógł wyciągnąć wnioski oraz zrewidować swój dotychcasowy postęp w karate.
Podczas wydarzenia zbieraliśmy również środki na pomoc naszym przyjaciołom z Ukraińskiej Federacji Karate - skarbonka zapełniła się po brzegi!
Na koniec chcialibyśmy podziękować ekipie technicznej, która w rekordowym czasie przygotowała i posprzątała halę, a także sprawnie prowadziła wydarzenie!
wyniki zawodów tutaj
Relacja i kilka zdjęć na stronie miejskiej tutaj
fotorelacja A. Pogorzałek tutaj
wczytywanie...
W miesiącach marzec-czerwiec będziemy realizować program ćwiczę karate - jestem bezpieczny przy wsparciu finansowym z konkursu Pomoc to Moc PZU. Nasz wniosek został wybrany jako jeden z 59 zwycięskich spośród 1400 złożonych - jak widać nie tylko my uważamy, że w treningu karate jest olbrzymi potencjał :)
Realizacją programu chcemy przyczynić się do poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa - zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprawić kondycję fizyczną, wspomóc organizm w powrocie do pełnej sprawności po przebytym covid-19, zarazić pasją do karate oraz wyposażyć w wiedzę jak wspomagać swój organizm, aby dobrze nam służył. Akcja składać się będzie z 4 programów treningowych, trzech wykładów dietetyka i fizjoterapeuty oraz badań lekarza sportowego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy programów treningowych otrzymają pamiątkowe koszulki. Z różnych elementów programu będą mogli skorzystać członkowie naszego klubu oraz osoby nietrenujące.
Programy treningowe:
- kurs karate dla początkujących 6-9 lat
- kurs karate dla początkujących 10-13 lat
- program treningów motorycznych
- program treningów wytrzymałościowo-oddechowych z elementami karate dla osób, które przebyły covid-19
Kursy karate przeznaczone są dla dzieci, które nie miały jeszcze styczności z karate i obejmują treningi 2 razy w tygodniu po 45 minut (grupa młodsza czwartki i piątki o 16.00, grupa starsza środy 18.15 i piątki 15.15)
Treningi motoryczne przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą poprawić swoją kondycję (zarówno dla osób trenujących karate jak i niezwiązanych z klubem) - odbywają się w czwartki o 18.00
Treningi wytrzymałościowe przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, którzy chorowali na COVID-19 (niezależnie jak dawno temu) i chcą szybko powrócić do pełnej sprawności oraz zapoznać się z karate i samoobroną (treningi 2 razy w tygodniu po 60 minut - piątki 18.15 oraz niedziele 10.30).
Wszystkie powyższe treningi odbywać się będą w naszym dojo (ul. Strzelców Bytomskich 131), trenujemy w dowolnym stroju sportowym, boso. W grupach treningowych jest ograniczona ilość miejsc, więc obowiązują zapisy online - link tutaj
Badania lekarza sportowego odbędą się 25 marca (piątek) od godziny 17.00 i będą bezpłatne dla uczestników kursów karate i treningów motorycznych, a odpłatnie będą mogli z nich skorzystać wszyscy członkowie naszego klubu. Na badania przynosimy wyniki podstawowych badań (morfologia krwi, badanie ogólne moczu oraz EKG).
Wykłady odbędą się w maju/czerwcu i obejmować będą tematykę żywienia młodego sportowca, roli diety w budowaniu odporności organizmu i powrocie do zdrowia oraz zapobieganiu i leczeniu kontuzji w aktywności fizycznej. Wykłady będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób (uczestników treningów, członków Klubu, Waszych Rodzin i znajomych). Szczegóły wkrótce.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Na Państwa pytania dotyczące akcji odpowie sensei Maria Wysogląd tel. 723-908-771.
Akcja współfinansowana ze środków prewencyjnych PZU SA w ramach konkursu "Pomoc to Moc".
wczytywanie...
Przypominamy, że na obóz zimowy wyjeżdżamy w niedzielę 13 lutego. Zbiórka pod Szkołą Społeczną o 9.50 - wyjazd o 10.00. Powrót w sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych.
Jechać z nami mogą TYLKO OSOBY ZDROWE! Dzieci przeziębione, z katarem, kaszlem lub innymi objawami chorób zakaźnych nie biorą udziału w obozie! Jedziemy na zgrupowanie sportowe - 3 godziny treningów karate dziennie, do tego 2-3 godziny aktywności na dworze - są to warunki, w których organizm osłabiony chorobą czy bezpośrednio po chorobie sobie nie poradzi.
Prosimy o wpłatę ostatniej raty za obóz do piątku 11 lutego włącznie. Prosimy nie zostawiać formalności związanych z obozem na dzień wyjazdu!
Do autobusu Dzieci muszą mieć maseczki, najlepiej zaopatrzyć je w kilka zapasowych (na wyjścia do sklepu itp.). Osoby z chorobą lokomocyjną prosimy aby miały zażyte odpowiednio wcześnie leki oraz zapas na drogę powrotną. Leki które Dzieci przyjmują oddajemy instruktorowi w dniu wyjazdu, opisane wraz z dawkowaniem.
Przypominamy, że Dzieci na obozie mają dostęp do swoich telefonów tylko w czasie przerwy poobiedniej.
Lista rzeczy do spakowania:
- kimono i pas (najlepiej 2 sztuki)
- klapki do poruszania się po ośrodku
- ręcznik, kosmetyki, piżama
- buty zimowe, nieprzemakalne - 2 pary
- spodnie zimowe, nieprzemakalne, lub kilka dodatkowych par spodni zwykłych (codziennie wychodzimy na śnieg 2 razy, ubiór dziecka musi być suchy)
- kurtka zimowa - 2 sztuki
- czapka, szalik, rękawiczki nieprzemakalne - po 2 pary
- łyżwy (lub pieniądze na wypożyczenie)
- liść/jabłuszko do zjeżdżania
- leki, które można podać Dziecku w razie niedyspozycji
- ulubiona gra planszowa itp.
Ewentualne pytania prosimy kierować do instruktorów.
|
|
|